Skoda aiheuttanut pahan kolarin pääsiäisliikenteessä

Anonyymi

9-tiellä Tampereen suunnasta ajanut Skoda-henkilöauto törmännyt rajusti samaan suuntaan körötelleen autoletkan perään ja pyörähtänyt katolleen, jonka jälkeen törmännyt vastaan tulevaan moottoripyörään.
Turman aiheuttajaksi epäillään alinopeutta ajanutta Skodan kuljettajaa, joka veti perässään noin kolmen kilometrin autojonoa 50 km/h, 100km/h rajoitusalueella.

15

55

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voi Tero kun olet epätoivoinen. Ei ole edes tilastollisesti mahdollista, että Skoda olis vetänyt letkaa ja takaa olis tullut samaan aikaan toinen skoda, jonka kuski hölmöillyt.

      Eihän teidän mukaan muita autoja teillämme enää olekkaan kuin toyotia.
      Lisäksi poliisin tietojen mukaan edellä ei ollut mitään köröttelijää vaan yksi kääntyvä paku ja takaa tullut törmäilijä oli, kas kummaa Toyota Avensis. Että silleen siinä kävi Teropoju.

    • Anonyymi

      Miksi skoodan rottelot päästetään liikenteeseen? Aina aiheuttavat ongelmia.

      • Anonyymi

        Niinhän ne toyotan rottelot tekevät.


    • Anonyymi

      Niuvasta. . ei järjen hiventäkään touhussanne.

    • Anonyymi

      Joo kumpuaahan nuo toyotistin perättömät aloitukset omasta huonosta itsetunnosta, ei mahda mitään. Kaikenlaisiahan niitä on siedettävä, kuten itäkippo toyotia.

    • Anonyymi

      Skoda-kuskeilla meni hermo pässiäisliikenteessä, pahaa jälkeä.

      • Anonyymi

        Ja kuitenkin Toyotakuski aiheutti tämänkin kolarin.


    • Anonyymi

      Onks tää oikeesti hulluin huoneen viihde palsta. .

      • Anonyymi

        Me skodistit puhutaan aina näitä järkeviä.


      • Anonyymi

        No siltä tää välillä tuntuu. Toyotateroilla on huonoine itsetuntoineen kauhea pakkomielle kehuskella omaa merkkiään. No sehän ei haittaa, pitää olla ylpijä hankinnastaan, vaikka oliskin vain toyota. Maltaitahan nuo autot täällä maksaa, siis iso sijoitus kottero kuin kottero.

        Mutta sitte tuo toyotistien kauhean huono itsetunto pakottaa haukkumaan kokoajan muita merkkejä, erityisesti Skodaa, ihan pakkomielteisesti ja kun sekään ei riitä aletaan keksiä kaikenlaista perätöntä, niinkuin tämänkin palstan aloitus. Peräänajajan kuskin alla oli ollut Toyota, mutta täälähän se piti vängätä heti muuksi. Eikä se auto, tai automerkki tuota vahinkoa aiheuttanut. Kyllä se vika löytyy sieltä ratin takaa.

        Tottakai saa vastinetta tuon aloittajan spämmin kaltaisten juttujen jälkeen. Hiekkalaatikkoleikiksihän se pian menee.


    • Anonyymi

      Ei kyllä kannattaisi lähteä nolaamaan itseä skoodalla pääsiäisliikenteeseen.
      Voiton päivänä korkeintaan huristella hieman prospektrilla.

      • Anonyymi

        Niin kuten tuo edellä kirjoittanut toteaa. Toyotisteilla näyttää todellakin olevan tosi huono itsetunto.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niin kuten tuo edellä kirjoittanut toteaa. Toyotisteilla näyttää todellakin olevan tosi huono itsetunto.

        Huono itsetunto rajoittaa elämää kovasti. Kun on hyvä itsetunto, niin kunnioittaa itseään ja muita. Silloin automerkillä ei ole elämässä mitään merkitystä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Huono itsetunto rajoittaa elämää kovasti. Kun on hyvä itsetunto, niin kunnioittaa itseään ja muita. Silloin automerkillä ei ole elämässä mitään merkitystä.

        Skooda vetää mielen matalaksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Skooda vetää mielen matalaksi.

        Niinhän se tosiaan toyotisteilla tekee, mutta ei voi mitään. Itse olette toyotanne valinneet ja nyt sitten skodia katsellessanne harmittaa. Koettakaa kuitenkin kestää.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      103
      10998
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      147
      10266
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      25
      8001
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      178
      6458
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      45
      5456
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      73
      5031
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      143
      4317
    8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      21
      4196
    9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      50
      3963
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      131
      3564
    Aihe