asiat joiden pitää toteutua, jotta pystyy pääsemään eteenpäin ja kauhuvuosien kokemukset unohtuvat, ovat hiljaisuus työrauha. Ei kannata ns. mainostaa koska ei todellakaan ole kiinnostusta ja jaksamista tutustua keneenkään. On ollut hetkellisiä kiinnostuksen kohteita ja niitä varmasti tulee lisääkin, mutta yhä painaa väsymys harteilla kaiken niin kauan kestäneen energiaa paljon vieneen jälkeen. Jos yhä joku tuntematon haluaa "loistaa kertojana" niin sellaista ei tule sallia. Ihan vähäinenkin määrä sellaista vahvistaa yksin olemisen tarvetta.
Ne tärkeimmät
Anonyymi
4
171
Vastaukset
- Anonyymi
Viesti ymmärretty. Jaksamista ❤
- Anonyymi
just.
- Anonyymi
Ei hän sairas ole, kun haluaa olla rauhassa. Jotkut ihmiset imevät kaikki energiat toisista, sellaiseen imuri-ihmisen kun törmää niin palautumisaika on todella pitkä.
- Anonyymi
Haluan antaa energiaa!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",335231Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1442455- 1482172
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee541957Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171830"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!571327Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1761144Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää75995Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.314894Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa175840