Ne tärkeimmät

Anonyymi

asiat joiden pitää toteutua, jotta pystyy pääsemään eteenpäin ja kauhuvuosien kokemukset unohtuvat, ovat hiljaisuus työrauha. Ei kannata ns. mainostaa koska ei todellakaan ole kiinnostusta ja jaksamista tutustua keneenkään. On ollut hetkellisiä kiinnostuksen kohteita ja niitä varmasti tulee lisääkin, mutta yhä painaa väsymys harteilla kaiken niin kauan kestäneen energiaa paljon vieneen jälkeen. Jos yhä joku tuntematon haluaa "loistaa kertojana" niin sellaista ei tule sallia. Ihan vähäinenkin määrä sellaista vahvistaa yksin olemisen tarvetta.

4

198

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Viesti ymmärretty. Jaksamista ❤

      • Anonyymi

        just.


    • Anonyymi

      Ei hän sairas ole, kun haluaa olla rauhassa. Jotkut ihmiset imevät kaikki energiat toisista, sellaiseen imuri-ihmisen kun törmää niin palautumisaika on todella pitkä.

      • Anonyymi

        Haluan antaa energiaa!


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      130
      1383
    2. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      466
      1124
    3. Miesten suusta kuultua

      Olen tässä samaa nyt muutaman kerran kuullut miesten suusta seuraavaa, toki hieman erilaisin sanavalinnoin kerrottuna: "
      Sinkut
      164
      691
    4. Nainen, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, miehestä?
      Ikävä
      47
      595
    5. Mitä vikoja

      kaivatussasi on?
      Ikävä
      43
      586
    6. Sinkut-palstan suurin valhe

      Sinkut-palstan suurin valhe on väite siitä, että naisten olisi helpompaa pariutua kuin miesten. Niin kauan kuin sitä va
      Sinkut
      189
      584
    7. Martina Aitolehti täräyttää suorat sanat Immu Fight Nightista: "Menen tietysti voittamaan"

      Martina Aitolehti on ehtivä. Nyt hän on mukana Immu Fight Nightissa - ja kehässä vastaan tulee Nanna Karalahti. Miten l
      Kotimaiset julkkisjuorut
      89
      580
    8. Nainen mitä jos kaivattusi olisi biseksuaali

      Loppuisiko kiinnostus
      Ikävä
      71
      543
    9. Miten usein

      Vielä siellä muistelet meitä tai minua?
      Ikävä
      40
      527
    10. Haluaisin mies tietää pari juttua

      Haluisin mies laittaa sulle viestiä ja kysyä paria asiaa sulta. Mun piti kysyä ne tässä joitakin päiviä sitten irl, mutt
      Ikävä
      20
      526
    Aihe