Musiikin haku

Onko musiikin haku laillista netistä vielä
Suomessa,Ruotsissa jakaminen on kielletty
mutta ei hakeminen viellä.
4421
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

käsittääkseni omaan käyttöön on laillista ladata musiikkia netistä.

Äänestä

sanoo että ladata saa mutta jakaa ei...

Äänestä

Toistaiseksi laki ei sitä kiellä,mutta moraalisesti se on kyllä aika kyseenalaista touhua.Tekijät jäävät ilman palkkaa työstään (levyn teko ei ole mitään halpaa lystiä,jos se tehdään ammattimaisesti).Jakajiahan on tarkoitus ruveta rankaisemaan suomessakin pikkuhiljaa.Jos en väärin muista,niin 28€/biisi.Eli jos olet jakanut 1000 biisiä,pärähtää 28000€ lasku.Niille joiden mielestä imuttaminen on ok,koska laki ei sitä kiellä;Vaimon pettäminenkään ei ole muuten kielletty suomen laissa,joten siitä vaan naapurin muijaa panemaan ilman sen kummempia omantunnon tuskia!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


old_profile_20046 kirjoitti:

Onko musiikin haku laillista netistä vielä
Suomessa,Ruotsissa jakaminen on kielletty
mutta ei hakeminen viellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu