Skoda jälleen!

Anonyymi

Suomussalmella on maanantaina tapahtunut liikenneonnettomuus, jossa on loukkaantunut vakavasti ainakin kolme ihmistä.

Kyseessä oli kahden auton nokkakolari, joka sattui noin kello 9.50 valtatie 5:llä reilu kymmenen kilometriä Suomussalmelta.

Poliisin mukaan Kuusamosta Kajaanin suuntaan ajaneen Skodan kuljettaja lähti ohittamaan pitkää autojonoa. Auton vuonna 1972 syntynyt kuljettaja ei ehtinyt kuitenkaan palata omalle ajokaistalleen, vaan törmäsi vastaantulleen vuonna 1993 syntyneen miehen kuljettaman M-B keulaan.

Kummassakin autossa oli kuljettajien lisäksi kolme matkustajaa. Heistä kolmen tiedetään loukkaantuneen vakavasti, poliisi kertoo. Aiemmin Kainuun sote ja pelastuslaitos tiedottivat kaikkien kahdeksan osallisen loukkaantuneen vakavasti. Kaikki autoissa olleet on kuljetettu sairaalaan jatkotutkimuksiin.

Tie oli tapahtuma-aikaan sohjoinen ja ajokeli heikko, poliisi kertoo. Alkoholilla ei epäillä olleen osallisuutta asiaan.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja taas meni terolta pieleen. Ohittaja oli toyota verso.

      • Anonyymi

        Käykää katsomassa Suomussalmella kumpi oli.


    • Anonyymi

      On tämä tero melkoinen vajakki ja sielunelämältään vinoutunut. Tuntee nautintoa siitä, kun saa jokaiseen postaukseensa kirjoittaa sanan Skoda. Mutta sellaisia narsistitrollit ovat.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      136
      5421
    2. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      190
      4519
    3. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      176
      4450
    4. Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!

      🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin
      Maailman menoa
      2
      4427
    5. Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan

      Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa
      Maailman menoa
      52
      4307
    6. Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä

      Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas
      Maailman menoa
      87
      4133
    7. Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana

      Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä
      Maailman menoa
      15
      3939
    8. Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus

      Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast
      Maailman menoa
      35
      3790
    9. Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle

      ✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL
      Maailman menoa
      61
      3700
    10. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      104
      3660
    Aihe