Skoda jälleen!

Anonyymi

Suomussalmella on maanantaina tapahtunut liikenneonnettomuus, jossa on loukkaantunut vakavasti ainakin kolme ihmistä.

Kyseessä oli kahden auton nokkakolari, joka sattui noin kello 9.50 valtatie 5:llä reilu kymmenen kilometriä Suomussalmelta.

Poliisin mukaan Kuusamosta Kajaanin suuntaan ajaneen Skodan kuljettaja lähti ohittamaan pitkää autojonoa. Auton vuonna 1972 syntynyt kuljettaja ei ehtinyt kuitenkaan palata omalle ajokaistalleen, vaan törmäsi vastaantulleen vuonna 1993 syntyneen miehen kuljettaman M-B keulaan.

Kummassakin autossa oli kuljettajien lisäksi kolme matkustajaa. Heistä kolmen tiedetään loukkaantuneen vakavasti, poliisi kertoo. Aiemmin Kainuun sote ja pelastuslaitos tiedottivat kaikkien kahdeksan osallisen loukkaantuneen vakavasti. Kaikki autoissa olleet on kuljetettu sairaalaan jatkotutkimuksiin.

Tie oli tapahtuma-aikaan sohjoinen ja ajokeli heikko, poliisi kertoo. Alkoholilla ei epäillä olleen osallisuutta asiaan.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja taas meni terolta pieleen. Ohittaja oli toyota verso.

      • Anonyymi

        Käykää katsomassa Suomussalmella kumpi oli.


    • Anonyymi

      On tämä tero melkoinen vajakki ja sielunelämältään vinoutunut. Tuntee nautintoa siitä, kun saa jokaiseen postaukseensa kirjoittaa sanan Skoda. Mutta sellaisia narsistitrollit ovat.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      46
      4259
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      12
      4119
    3. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      40
      3358
    4. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      86
      3327
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      14
      3157
    6. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      164
      2860
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      4
      2450
    8. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      25
      2449
    9. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      59
      2211
    10. Kirjotan ikävää ulos

      Haluaisin kuulla mitä ajattelet minusta. ihan mitä vaan mitä mietit. Voisit kertoa minulle, tai sitten kirjoittaisit run
      Ikävä
      14
      1888
    Aihe