Autoajelulla poliisin kanssa kilpaa

Ilmeisesti duunariperheen jälkikasvu vauhdissa
https://www.savonsanomat.fi/paikalliset/4091880
5169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sillä tavalla! Ei mene kauan kun taas seuraavaa työstä tehdään.

Äänestä

Yhteiskunnalle olisi halvempaa kun olisi ajanut päänsä halki pylvääseen.

Äänestä

Onko tekijä Pieksämäeltä? Kenen mulukunkuula?

Äänestä

Entäs millaisesta perheestä oli kuljettaja joka takavuosina Suonenjoelle mennessä ennen 9-tietä aiheutti kuolemankolarin ?

Äänestä

On kyllä poliisien toiminta tällaisissa tskaa-ako jutuissa vähän kysymyksiä herättävä.
Takaa-ajettu nostaa nopeuden kun näkee että poliisi ajaa takaa ja kun huomaa ettei pääse karkuun niin nostaa edelleen nopeutta ja tämä kyllä vaarantaa mut tiellä liikkujat.
Takaa-ajo tulisi katkaista mahdollisimman pian keinolla millä hyvänsä vaikka siinä vaarantaisi takaa-ajettavan henki sillä enemmänhän on vaarassa muita tiellä liikkujia.
Poliisilla tietysti tiukat ohjeet mutta tulisi kyllä sallia kovemmat keinot.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ilmeisesti duunariperheen jälkikasvu vauhdissa
https://www.savonsanomat.fi/paikalliset/4091880

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu