Sähköllä vai akulla?

Anonyymi

Harkitsen akkuavusteisen fillarin hankkimista, mutta jotkut sanovat että ostavat sähköpyörän. Mitä eroa niillä oikein on? Ladataanko sähköpyörä marketin latauspisteessä? Pitääkö sähköpyrällä ajaessa pitää kypärää?

5

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jessus sentään 😂 🤣

    • Anonyymi

      Osta sellainen joka toimii sormiparistoilla, ei lopu sähkö kesken matkan jos on taskussa vara paristot.
      Mulla on sormiparistoilla toimiva. Älä osta halpispyörää joka toimii nappiparistolla,vei jaksa vetää ylämäkeen ja nappiparistot on äkkiä tyhjät.

    • Anonyymi

      Sun pitää hommata siihen myös sellainen aurinkopaneeli jolla lataat koko ajan kun pyöräilet, ilmaista sähköä nääs

      • Anonyymi

        Jos minulla sähköpyörästä loppuu virta kesken matkan niin minä olen keksinyt sellaisen telineen että pyörän takarengas ilmaan ja sen alle keksimäni teline ja takapyörä pyörittää telineessä olevaa generaattoria ja se lataa pyörän akkua. Siinä kun siten puoli tuntia tai tunnin polkee niin akut on taas täynnä. Sitten voi taas hurauttaa kotiin sähköllä. Enkö ole aika keksijänero...tädääää!


    • Anonyymi

      Biltema myy sellaisia kypäriä joissa on aurinkopaneeli valmiina. Paistoi mitä päin tahansa, niin aina lataa. Potta päähän ja piha kiinni, niin ei tarvitse olla reisilihaksia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      166
      6129
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      147
      1704
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1498
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1260
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      46
      904
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      28
      834
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      96
      817
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      769
    9. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      729
    10. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      219
      714
    Aihe