Kaku kakistelee taas turhuuksia

Anonyymi

4

78

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ahaa....

      kerropa omat käsityksesi hänen kertomistaan asioista.

    • Anonyymi

      Kaku on aiemmin jo kommentoinut että meillä on tieteellistä mittaustulosta ja dataa ufoista Maan ilmakehästä. Nyt hän on kontaktien suhteen Hawkingin linjoilla.

      Käännöstä:
      "Uskot, että vuosisadan kuluessa saamme yhteyden muukalaissivisiivikuntaan. Oletko huolissasi siitä, mitä ne voivat sisältää?
      Pian Webb-teleskooppi on kiertoradalla ja meillä on tuhansia planeettoja katsottavana. Jotkut kollegani ovat sitä mieltä, että meidän pitäisi ottaa heihin yhteyttä. Minusta se on huono idea. Me kaikki tiedämme, mitä Montezumalle tapahtui, kun hän tapasi Cortésin Meksikossa niin monta sataa vuotta sitten. Henkilökohtaisesti luulen, että muukalaiset olisivat ystävällisiä, - mutta emme voi pelata sillä. Uskon, että otamme yhteyttä, mutta meidän pitäisi tehdä se hyvin huolellisesti"

      • Anonyymi

        Kuvailet itseäsi agnostikkona. Onko tutkimuksesi johtanut sinut lähemmäksi tai kauemmas ajatuksesta suunnittelija-Jumalasta?
        Stephen Hawking sanoi, että hän ei uskonut Jumalaan, koska iso räjähdys tapahtui heti eikä Jumalalla ollut aikaa luoda universumia, joten Jumala ei voinut olla olemassa. Minulla on erilainen näkemys. Vanhempani olivat buddhalaisia, ja buddhalaisuudessa on Nirvana, ajattomuus, ei alkua eikä loppua. Mutta vanhempani asettivat minut presbiterian seurakuntaan, joten menin joka viikko sunnuntai-kouluun ja opin Genesiksestä ja siitä, kuinka maailmankaikkeus luotiin seitsemän päivän kuluessa. Nyt multiversumi-idean avulla voimme yhdistää nämä kaksi täysin vastakkaista paradigmaa yhteen. Jousiteorian mukaan isoja paukkuja tapahtuu koko ajan. Jopa puhuessamme Genesis tapahtuu jossain päin maailmaa. Ja mihin universumi laajenee? Nirvana. Yhdentoista ulotteinen hyperavaruus on Nirvana. Joten sinulla voi olla buddhalaisuus ja juutalais-kristillinen filosofia yhdessä teoriassa.


      • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      70
      4908
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      11
      3339
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      19
      2584
    4. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      56
      1663
    5. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1556
    6. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1326
    7. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      94
      1292
    8. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      217
      1047
    9. Hiljaisuus

      Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.
      Ikävä
      71
      975
    10. IS Viikonloppu 29.-30.11.2025

      Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra
      Sanaristikot
      51
      875
    Aihe