Työtön syö lähes ilmaiseksi.

670
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Cititörsät vetää häränpihviä ja päälle punaviiniä. Valtion varoja kupataan

Äänestä
  • rivoo varastamista.

    Äänestä

50€ kuukaudessa olisi oikeampi tukisumma cititörsille.

Äänestä
  • Jos ei työtä tee ni silloin ei syömänkään pidä.

    Äänestä

Tuo osoittaa sen että ylettömät tuet kuluu muuhun kuin ruokaan. Todennäköisesti viinaan ja vaurastumiseen. Työttömyystuet pois!

Äänestä
  • Juuri noin!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/06cf9111-5a18-44d1-9e66-8e33fec7a9ab
Minne työttömyysrahat lapetaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu