Listataan taas hulluimmat VL-säännöt?!
televisio, korvakorut, parta, Elannon pulla...
Kuka täällä ei katso televisiota?
Jeesus ja apostolit joivat viiniä.
Hulluimmat VL-säännöt?!
22
74
Vastaukset
- Anonyymi
Kuinka moni kristitty syö jouluna joulukinkkua? Se on kiellettyjen sapuskoiden listalla Jumalan mukaan?
- Anonyymi
Älkää enää aloittako näitä parjauksia, kun näitä "olevinaan sääntöjä" on vatuloitu ennenkin ja kun puoletkaan eivät pidä paikkaansa , niin olisi jo hyvä jättää tämä alue rauhaan !?
Kaikki se mikä erottaa ihmisen jumalasta luetaan pahaksi.
Partakaan kun ei pahoille kasva jne... ....- Anonyymi
SRK on näitä julistanut. Vai oliko kososlainen henki vaiko kuiva henki? Säännöt ja hoitokokoukset kuuluvat yhteen. Elannon pullasta on heitetty Siionista ulos...Mutta onko joku, joka televisiota ei katso ja Kärppä-syntiin ei syyllisty?! SRK VIP-aitiossa.
Jeesus erottaa ihmisen Jumalasta.
Joh. 14:6 Jeesus vastasi: "Minä olen tie, totuus ja elämä. Ei kukaan pääse Isän luo muuten kuin minun kauttani.
Suoraan sinne ei Vl pääse, sillä teillehän Jeesus ei ole kaikkivalias Herra.- Anonyymi
pinnasänky kirjoitti:
Jeesus erottaa ihmisen Jumalasta.
Joh. 14:6 Jeesus vastasi: "Minä olen tie, totuus ja elämä. Ei kukaan pääse Isän luo muuten kuin minun kauttani.
Suoraan sinne ei Vl pääse, sillä teillehän Jeesus ei ole kaikkivalias Herra.Pinnojen välistä kun tiirailee, niin valkeakin näyttää mustalta.
Anonyymi kirjoitti:
Pinnojen välistä kun tiirailee, niin valkeakin näyttää mustalta.
Onko Jeesus musta tynnyrissä?
- Anonyymi
Jumala piti alkaa isolla kirjaimella . !!!!
- Anonyymi
- kirkkokuorossa laulamisen synti
- hiemankin erilailla uskovaisen tervehtiminen
- määräaikainen syntien anteeksianto ainakin hoitokokouksien aikana
- partasynti (Jeesuksellakin on Torinon käärinlinojen mukaan ja aikalaiskertomusten mukaan parta. Samoin apostoleilla.
- pitkän tukan synti miehellä - Jeesuksella ja monilla apostoleilla oli
- e-liikkeestä ostamisen synti
- viheltämisen synti ennen
-anteeksiantamisen kielto kirjoitetussa tekstissä. Olavi Voittosen lanseeraama kielto, jolla tuomitsi h.elvettiin kaikki niin aiemmin uskoneet vl:t.
Vl-papit ja saarnaajat alkoivat silmänräpäyksessä toimimaan Olavi epäjumalansa mukaan västäräkkkimäisesti ja pyllistivät Jumalan sanalle ja apostoleille
Siinä on Olavi harjaopettajallal kerran änkyttämistä miksi on toiminut harhaopettajana ja noin tuhannella vl-puhujalla miksi menivät siinäkin eksyttäjien perään ja kumarsivat epäjumalia.
Taitaa olla piilopaikoista silloin puute,
Srk-valtakunnassa on omat kiellot ja synnit joita ei raamatusta löydy.- Anonyymi
Kyllä minä nuo jutut tiedän, mutta mihin se perustuu, etti saa iloita tanssista, vaikka paikkulapsetkin tanssii.
- Anonyymi
Tää oli kyllä tosi hauska :D
- Anonyymi
Kuka sen on kielttänyt, että ei saa urheiluseurassa urheilla, mikä on aivan hullu kielto.
- Anonyymi
Se on hullu kielto jonka on tehnyt hullu.
- Anonyymi
No valmat on valmoja!
- Anonyymi
Ja Olavi ei ole enää SRK: n puheenjohtaja, vaan Taskila.
LOPETTAKAA JO , HYVÄN SÄÄN AIKANA.
Paljon on asioita muuttunut ja hoidettu, mutta ei näillä palstoilla !
Olette jääneet jälkeen "kehityksessä", kaikin puolin !!- Anonyymi
Jos näin on, mutta niistä ei ole mitään tiedotettu. Että asioita on hoidettu.
- Anonyymi
Nyt kiihkoilu ja kiihottaminen pois. Kevät on tulossa, koronasta päästään heinäkuussa, kesälomille pääsee, talous kasvaa.
- Anonyymi
Miten tämä liittyy aiheeseen?
- Anonyymi
Miksi urheiluseura on kielletty? Tai kirkkokuoro? Tai ristikaulakoru? SRK voisi selittää?!
- Anonyymi
Älä höpöjä puhu. Ristin muotoinen koru annetaan rippilahjaksi.
- Anonyymi
Nyt ei ollenkaan mustamaalausta. Maalatkaa välillä jollain muulla väreillä, muuten menee herne nenukkaan tai tarvitaan bepantenia.
- Anonyymi
Älähän nyt. Just tuolla toisessa ketjussa sanottiin, että täällä vain kerrotaan mielipiteitä ja "kokemuksia". Kumpaa sitten lienevät nuo "hanskaan veto" kommentit? Onko sulla tietoa?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen1196921Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam494624Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk743714Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,272794Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni292461Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?
Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t221926Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan
Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei2001438Martinan prinsessahäät peruuntui
Seiska uutisoi Kauneus ja Terveyslehden artikkeliin perustuen mihin nämä häät kosahti.3191234Vakavasti psyykkisesti sairas on pakkohoidossa - Ja asuu silti kotona
Miten käy, kun vakavasti psyykkisesti sairas "hoidetaan" kotona? Norjassa psyykkisesti sairaiden vuodepaikkojen määrä on371042- 88898