Listataan taas hulluimmat VL-säännöt?!
televisio, korvakorut, parta, Elannon pulla...
Kuka täällä ei katso televisiota?
Jeesus ja apostolit joivat viiniä.
Hulluimmat VL-säännöt?!
22
50
Vastaukset
- Anonyymi
Kuinka moni kristitty syö jouluna joulukinkkua? Se on kiellettyjen sapuskoiden listalla Jumalan mukaan?
- Anonyymi
Älkää enää aloittako näitä parjauksia, kun näitä "olevinaan sääntöjä" on vatuloitu ennenkin ja kun puoletkaan eivät pidä paikkaansa , niin olisi jo hyvä jättää tämä alue rauhaan !?
Kaikki se mikä erottaa ihmisen jumalasta luetaan pahaksi.
Partakaan kun ei pahoille kasva jne... ....- Anonyymi
SRK on näitä julistanut. Vai oliko kososlainen henki vaiko kuiva henki? Säännöt ja hoitokokoukset kuuluvat yhteen. Elannon pullasta on heitetty Siionista ulos...Mutta onko joku, joka televisiota ei katso ja Kärppä-syntiin ei syyllisty?! SRK VIP-aitiossa.
Jeesus erottaa ihmisen Jumalasta.
Joh. 14:6 Jeesus vastasi: "Minä olen tie, totuus ja elämä. Ei kukaan pääse Isän luo muuten kuin minun kauttani.
Suoraan sinne ei Vl pääse, sillä teillehän Jeesus ei ole kaikkivalias Herra.- Anonyymi
pinnasänky kirjoitti:
Jeesus erottaa ihmisen Jumalasta.
Joh. 14:6 Jeesus vastasi: "Minä olen tie, totuus ja elämä. Ei kukaan pääse Isän luo muuten kuin minun kauttani.
Suoraan sinne ei Vl pääse, sillä teillehän Jeesus ei ole kaikkivalias Herra.Pinnojen välistä kun tiirailee, niin valkeakin näyttää mustalta.
Anonyymi kirjoitti:
Pinnojen välistä kun tiirailee, niin valkeakin näyttää mustalta.
Onko Jeesus musta tynnyrissä?
- Anonyymi
Jumala piti alkaa isolla kirjaimella . !!!!
- Anonyymi
- kirkkokuorossa laulamisen synti
- hiemankin erilailla uskovaisen tervehtiminen
- määräaikainen syntien anteeksianto ainakin hoitokokouksien aikana
- partasynti (Jeesuksellakin on Torinon käärinlinojen mukaan ja aikalaiskertomusten mukaan parta. Samoin apostoleilla.
- pitkän tukan synti miehellä - Jeesuksella ja monilla apostoleilla oli
- e-liikkeestä ostamisen synti
- viheltämisen synti ennen
-anteeksiantamisen kielto kirjoitetussa tekstissä. Olavi Voittosen lanseeraama kielto, jolla tuomitsi h.elvettiin kaikki niin aiemmin uskoneet vl:t.
Vl-papit ja saarnaajat alkoivat silmänräpäyksessä toimimaan Olavi epäjumalansa mukaan västäräkkkimäisesti ja pyllistivät Jumalan sanalle ja apostoleille
Siinä on Olavi harjaopettajallal kerran änkyttämistä miksi on toiminut harhaopettajana ja noin tuhannella vl-puhujalla miksi menivät siinäkin eksyttäjien perään ja kumarsivat epäjumalia.
Taitaa olla piilopaikoista silloin puute,
Srk-valtakunnassa on omat kiellot ja synnit joita ei raamatusta löydy.- Anonyymi
Kyllä minä nuo jutut tiedän, mutta mihin se perustuu, etti saa iloita tanssista, vaikka paikkulapsetkin tanssii.
- Anonyymi
Tää oli kyllä tosi hauska :D
- Anonyymi
Kuka sen on kielttänyt, että ei saa urheiluseurassa urheilla, mikä on aivan hullu kielto.
- Anonyymi
Se on hullu kielto jonka on tehnyt hullu.
- Anonyymi
No valmat on valmoja!
- Anonyymi
Ja Olavi ei ole enää SRK: n puheenjohtaja, vaan Taskila.
LOPETTAKAA JO , HYVÄN SÄÄN AIKANA.
Paljon on asioita muuttunut ja hoidettu, mutta ei näillä palstoilla !
Olette jääneet jälkeen "kehityksessä", kaikin puolin !!- Anonyymi
Jos näin on, mutta niistä ei ole mitään tiedotettu. Että asioita on hoidettu.
- Anonyymi
Nyt kiihkoilu ja kiihottaminen pois. Kevät on tulossa, koronasta päästään heinäkuussa, kesälomille pääsee, talous kasvaa.
- Anonyymi
Miten tämä liittyy aiheeseen?
- Anonyymi
Miksi urheiluseura on kielletty? Tai kirkkokuoro? Tai ristikaulakoru? SRK voisi selittää?!
- Anonyymi
Älä höpöjä puhu. Ristin muotoinen koru annetaan rippilahjaksi.
- Anonyymi
Nyt ei ollenkaan mustamaalausta. Maalatkaa välillä jollain muulla väreillä, muuten menee herne nenukkaan tai tarvitaan bepantenia.
- Anonyymi
Älähän nyt. Just tuolla toisessa ketjussa sanottiin, että täällä vain kerrotaan mielipiteitä ja "kokemuksia". Kumpaa sitten lienevät nuo "hanskaan veto" kommentit? Onko sulla tietoa?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841626Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691541Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2701276Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691252- 56867
- 66844
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em64837Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40821- 40817
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44781