Hyvää yötä rakkauteni

Olipa vaan mälsä lopetus tälle päivälle. Koko päivän sydän jyskytteli iloisena sun tahtiin ja nyt illan tullen toivo muuttui epätoivoksi. Kyllä tämä alkaa aika kurjaa olla. Nukkumaan, jospa huomenna olisi parempi mieli. Saattaa olla pelkkää väsymystä kaikki.
1259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

<3..

Äänestä

No huomenna taas uusi päivä ja uudet kujeet. Pohjalta ei oo ku yks suunta, Öitä.

Äänestä

Aika avautua?

Äänestä

Kuulostaa siltä, että meidän on pakko puhua!

Äänestä
  • Taasko tätä samaa, ei helekatti jatkuvasti.

    Äänestä

  • Aivan pakko puhua hänen kanssaan. En saa untakaan tältä epätoivolta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Aivan pakko puhua hänen kanssaan. En saa untakaan tältä epätoivolta.

    Joo!!!

    Olisi aivan pakko! Mä olen jo ihan heikkona, kun on niin ikävä!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Joo!!!

    Olisi aivan pakko! Mä olen jo ihan heikkona, kun on niin ikävä!

    Niin olen mäkin. Oikeasti pitäisi nukkua mutta kun en näköjään nuku. Ikävä on tänään musertava. Mutta aion yrittää taas. Koita sinäkin.

    Äänestä

Olin minäkin ok tuulella tänään, iltapäivällä mieleni nousi niin, että tuntui että mikä tahansa olisi mahdollista. Tanssin miltei ekstaasissa. Sori, että ilta vähän uuvahti. Hölmö kävin kävelyllä kun olisi pitänyt uneksia. Muutamia omia lumia vähän työntelinkin ja ideoita kehittelin. Virtuaalihalaus, vaikka se ei oikeaa korvaakaan.

Äänestä

Oma mieli usein se pahin vihollinen ja tuolla ulkona asiat voivat olla paremmin kuin pystyy kuvittelemaankaan. Yönunet tekevät terää itsekullekkin.

Äänestä
  • Olet niin oikeassa.

    Äänestä

  • Joo, noinhan se on. Nukuin oikein hyvin viime yönä kun lopetin suremisen. Ne vaan pitää joskus päästää ulos, surut ja ikävät.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Olipa vaan mälsä lopetus tälle päivälle. Koko päivän sydän jyskytteli iloisena sun tahtiin ja nyt illan tullen toivo muuttui epätoivoksi. Kyllä tämä alkaa aika kurjaa olla. Nukkumaan, jospa huomenna olisi parempi mieli. Saattaa olla pelkkää väsymystä kaikki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu