Milloin kaupunki ottaa sen käyttöön? Ei kai miljoonien infraa ole turhaan vedelty pitikin metsää.
Kirstulan tontin varasuunnitelma?
Anonyymi
20<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Persut kertoi scc hankkeen aikaan on muitakin yrityksiä tulossa. Ootellan kun Persujen sanaan voi aina luottaa.
Yhtään rakennusta ei ole vielä noussut kaupungin ostamalle törkeän ylihintaiselle tontille mutta tontin myyjä on ainakin tyytyväinen loistokauppaansa ja varmaan vieläkin hykertelee ostajien tyhmyyttä.
Tontille on ollut kovasti kysyntää. Ainakin jos uskomme päättäjiämme ja miksi emme uskoisi?
Luulin, että kok-demulit oli asialla, onpas hyvin hämätty
Sinne on kaivettu joku allas. Siitä näkee, miten korkealla pohjavesi alueella on, pari metriä maanpinnasta. Ei herkkua rakentajalle.
Eikä herkkua rahoittajille.
Sambian queen ei tiedä mitä menetti.
Kirstulan savannilla puput n****ii.
Salaojat kuntoon niin kyllä kelpaa säilyttää betonielementtejä ja ulkoiluttaa koiria.
Jos kelpaa niin hanki koiria mutta niistä on laiskalle suuri vaiva.
Jo kolmas koirapuisto Hämeenlinnaan, yksi Linnaniemellä, yksi Tapahtumattomassa ja nyt vielä tämä Kirstulan koirapuisto joka taitaa olla vieläkin isompi kuin Tapahtumattoman Puiston lenkkeilykenttä eli ilmeisesti Euroopan Suurin. Samalla Betonitehdas saa kaivattua lisäkapasiteettia Kirstulan letosta betonielementtien varastointiin. Kyllä näköjään Näivelinnassa osataan kun vaan hihat kääritään.
SCC ei ollut pöllömpi idea.
Heippa kokdem
Kiitos tuesta scc hankkeelle persut t. kokdem
Kiitos kaikille! T: Markku luxuseläkkeellä.
monella muullakin mukana puuhastelleella on finanssit nykyään hyvässä formussa vaikka ei voi sitä ulospäin näyttääkään
Toteutus oli vaan huono
Hyvä kun persut tuki.
Kaupunki on voitolla. Joten mikä on ongelma.
Se että tuo ensimmäinen lauseesi on valetta.