Olisin halukas kuulemaan,että mitä urotekoja persupastori Koskela on aikaansaanut Arkadian mäellä.Onko vielä saanut edes suutaan auki.Ainakin videoiduissa Yhteisvaltuuston kokouksessa in istunut tupppisuuna,mutta tärkeän näköisenä.
Persu kansanedustaja
Anonyymi
29669
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Onko edes saanut jihadisteja tuotua Suomeen...?
Kyllä Koskela on kantanut oman kortensa kekoon. Jos asia oikeasti kiinnistaa, niin tämän linkin kautta löytää virallista tietoa:
https://www.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat/Sivut/1413.aspx
Jatkossa häneltä voi odottaa enemmänkin näkyvyyttä. Ottaa nääs oman aikansa ennen kuin löytää oman paikkansa eduskuntaryhmänsä joukosta. Paljon on kuitenkin kiinni persujen yleisestä uskottavuudesta. Tällä hetkellä se ei näytä hyvältä, puolueessa on mukana liian paljon häiriköitä.
Piti juuri suarnan
https://www.youtube.com/watch?v=0j5sMNad0b0
Eiköhän Koskela ole tehnyt eduskunnassa parempaa työtä kuin muut Kankaanpääläis edustajat!
Joo...kyllä Ano Turtiainen ja teuvo Hakkarainen on hienosti sopeutuneet persujen ryhmään...mutta jos Kankaanpääläisistä kansanedustajista puhutaan,niin kyllä Juhantalo parhaiten sai aikaan Pohjois-Satakunnan hyväksi ja toi rahaa.Voidaan mainita terveyskeskus,Kelankaarii,Knaufkipso, Ruukki ym.No oli hän pahassakin mukana,mutta aina roiskuu kun rapataan.Mieleeni jäi vai kun Koskela viimesyksynä otti tililleen Kiikoinen-Kokomäki tien kunnostuksen ja heti myös Viljanen oli sitä mieltä,että hänen ansiotaan se oli!!!Mutta Joutsenlahden suurin ansio oli kuulemma se.että kottikärryyn pitää vaatia kaksi pyörää!!!
Jopas tuli melkoisen muunneltua totuutta. KJ oli loppuun asti umpikiero kepulainen, eikä tehnyt yhtäänän mitään, mistä ei olisi saanut henk.koht. hyötyä.
Koskelan rehellisyys ja pyrkimys yhteiseen hyvään on valovuoden edellä kaikkia kepulaisia. Myös entisiä sellaisia.
Koskela ja rehellisyys ei kyllä taida sopia samaan lauseeseen. Jos Kake ajoi omia etujaan niin kyllä taitaa tämä pastori olla vielä askeleen edellä omien etujensa ajamisessa. Ja käyttää pappi statustaan melko ovelasti ihmisten harhauttamiseen. Ja eiköhän se kuitenkin ole tosiasia että Kake tänne vaan hommasi kaikenlaista hyvää vaikka itsekin niistä jotain sai.
Mitähän se Anssi on kpäähän saanu hyvää? Ei mitään!
Voitko väittää valheeksi,etteo Juhantalo hommannut tänne uuden terveyskesksen,Kelankaaren,Knaufkipson, Ruukin,Tokmannin ja Halpahallin???
Näitä,paitsi Kelankaaren ja terveyskeskuksen,joihin tuli valtion rahaa päätettiin Eduskunnassa.Muut Juhantalo hommasi suhteillaan.kaikki nuo laitokset työllistävät varmastikin ainakin 300 henkilöä välittömästi ja vielä välillisesti mm kuljetusurakoitsijoita.Se,että Juhantalo sekoitti omat ja SKOP:n rahat oli paha moka mutta ei poista tosiasioita.
Herää kysymys,että milloin persuedustaja Koskela alkaa käyttämään vaikutusvaltaisia suhteitaan Pohjois-Satakunnan hyväksi.Kertoihan hän jo 2015 vaalien alla,että hänellä on "suhteita Eduskunnan ja Suomen päättäjiin"
Jokainen yritys jonka nimen perässä lukee OY, tekee toimintaansa koskevat päätökset sen mukaan, mikä on yrityksen edun mukaista. Siinä ei saunottamiset tai korvaan supattelut paljon auta, kun laittomuuksiin isot yhtiöt eivät hevin lähde mukaan. Jos muuta kuvittelet, niin olet totaalisen väärässä.
Kuntoutuskeskuksen ja taidekoulun sijaintiin Kakella sen sijaan on ollut vaikutusta. Niissäkin on kyse julkista investoinneista, eli jonnekin ne olisi joka tapauksessa rakennettu. Hyvä että Kankaanpäähän, vaikka joku toinen paikkakunta jäisin nuoleman näppejään. Siltarumpupolitiikkaa puhtainmillaan.
Pakko sanoa että oli mikä oli, mutta melkoinen luigi oli, kun kaiken koplaamisen jälkeen kulki vielä nenä pystyssä.
Sanoipa vielä a-studion (muistaakseni) haastattelussa eduskuntatalolta, että hän ei ymmärrä miksi juuri hänet erotetaan juuri nyt, kun Suomi tarvitsee suoraselkäistä ministeriä?????
Hänestä tehtiin vieläpä mediassa sankari, ikään kuin herrasmiesvaras Arsene Lupin, kaikissa Hyvät Herrat ohjelmissa sun muissa aatelisohjelmissa.
Ja sitten tämä hyväveli Koskinen, vai Koskelako se on, 2015 osti hyvävelisuhteilla eduskuntaan ja päättäjiin, kaukotilauksella sydämenpysäytyksen, kun kateena impotenttina ei saa sykkyröitynyttä etujormaa vetoketjusta ulos ilman ulosvetäjää. Siis viagraa tilasi ja leijonaviskiä, päiväunia ja pidäteltyä itkua (vai naurua).
Vaalien alla kommunistit tervataan.
Kaveri lähti, minä tissuttelen mutta en tussuttele.
Mitäpä siellä kukaan muukaan mitään saa aikaan...
Ei oikeastaan mitään,Juhantalo sai paljon aikaan ......tuskin Koskela saa suutaan auki....
Puhutaanko nyt vänrikki Koskelasta vai kenestä Koskelasta.
Miksi ei Koskela nouda lentokonelastillista väkeä Kankaanpäähän osaajiksi kaikille aloille Tarzanin kotikylästä?
Keke sai aikaan, sillä rahalla minkä poltti, olisi rakennuttanut koko satakunnan uusiksi. Ja sillä mitä pani koskelon taskuun, olisi rakentanut Raumankin.
Mitä saanut aikaiseksi jotkut? Riittääkö se että vartioivat etteivät vihervassarit jaa yhteisiä rahojamme discoläpsyttäjille se riittää jo olantapukseen.
En tiedä uroteoista mutta jos haluat tietää mitä kansanedustajat puuhaavat eduskunnassa, niin tilaa ylen seuraa kansanedustajaasi-uutiskirje sähköpostiisi niin saat tietää joka kuukausi mitä edustajasi on esimerkiksi puhunut, tai mitä mieltä hän on ajankohtaisista asioista.
Tänään (15.4 kello 16,30) oli eduskunnassa istunto,joka tuli radiosta suorana lähetyksnä.Persukansanedustaja Koskela hepaili Kankaanpään Citymarketissa.Sieltäkö hoidetaan paikkakunnan asioita???
Perussuomalaiset kansanedustajat ovat erittäin ahkeria tekemään esityksiä ja vaatimuksia,esimerkiksi peltokangas yksin esittää ainakin yhden vaatimuksen päivässä lisäksi muut ehdokkaat tekevät esityksiä ja vaatimuksia niistä kertyy huomattava määrä jo kuukaudessa.
Kyllä Eduskunnassa puhua saa kuin aikoinaan Väyrynen ennen EU_äänestystä.Se,että antaako ne mitään aihetta ja onko niistä puheista mitään hyötyä tänne maakuntaan,niin on eri asia.En todellakaan ole kuullut,että onko persupastorin esityksistä mikään toteutunut
Kyllä Anssille pitää hattua nostaa, kun lahjoitti palkkionsa kokonaisuudessaan hoitotyöhön ollessaan kansanedustajana. Hän ei täyttänyt omia taskujaan palkkioilla, vaan oli kansan asialla. Iso kiitos hänelle. Ja vähän asian vierestä, vuosikymmenet hän on kerännyt välinpitämättömien roskaajien heittämiä roskia pitkin tienvarsia. Moniko on tehnyt samoin?
Tuo roskien keräämisjuttu on jo lähtökohtaisesti ottaen aivan älytön temppu. Kyllä kansanedustajalla tulee olla pakissaan tehokkaammat keinot mahdollisen roskaongelman hoitamiseksi. Jos ei parempaan pysty, niin jättäkööt kansanedustajan hommat fiksummalle, ja jääkööt keräämään roskia vakituisesti.
Kyllä itsekin antaisin palkkani jos saisin rovastin eläkkeen toisen varapuhemiehen palkan lisäksi.Kyllä se liikenisi hyväntekeväisyyteen
Tuskin antaisit!!!
Mutta soteutumiseläke on saatava. Eihän sitä paremmat ihmiset millään kuudellatuhannella pärjää kuussa, saati sitten maassa.
Toinen hyvä on Wihonen kerran avannut suunsa kahden vuoden aikana. Ei ole kuulemma paljoa paikanpäällä näkynyt.
Ehkä ajattelee,että joka huutaa eniten se lypsää vähiten?Jos tekee työtänsä valiokunnassa ja oman edeskuntaryhmän keskuudessa?
Olkaa tyytyväisiä siellä Kankoonpeessä, tulevassa Porin peräkylässä.
Olkaa kateellisia vainajalle. Ei teille enää almuja tule, kun ei ole hoitajia.
Jostain luin,että "nuorempi Koskela"...siis todennäköisesti persupastori perustaisi uuden kapakan vanhan Siilin tiloihin jonka omistaa sisarustensa kanssa.Olisihan se komiaa kun pastori jakaisi ehtoollista siellä!!!