Valtamedia, vihervassarit ja poliisi varmaankin jo toivovat että kun tuosta Kaivohuoneen edustalla viime kesänä tapahtuneesta taposta ja pahoinpitelyistä on kulunut jo yli puoli vuotta, niin kansa on jo unohtanut koko jutun. Niille jotka missasivat jutun, niin viime Heinäkuussa joukko maahanmuuttajataustaisia hakkasivat joukon tappeluhaluttomia kantiksia Kaivarissa. Onnistuivat erottamaan yhden kavereistaan, hakkasivat ja potkivat siihen malliin että kaveri kuoli myöhemmin vammoihinsa. Auttamaan yrittäneet kantasuomalaiset saivat myös turpaansa.
Jutussa kesti 3 viikkoa ennenkuin poliisi edes tajusi julkaista tekijöiden kuvat, koska ei omin voimin onnistunut löytämään tekijöitä. Sen jälkeen on ilmoitettu että kaikki tekijät yhtä lukuunottamatta on saatu kiinni ja sen jälkeen...EI MITÄÄN! Ei marsseja maahanmuuttajien kantiksiin kohdistuvaa väkivaltaa vastaan, ei poliitikkojen ja presidentin "järkytystä" teon johdosta, ei kynttilämarsseja, mielenosoituksia ja erityisesti: ei mitään tarinoita tai seurantaa valtamedioiden taholta. Ei revittelyä hakkaajien ja uhrin taustoilla (kuten rautatientorin hyppypotkujutussa). Ei laajoja tarinoita maahanmuuttajanuorten väkivaltaisuudesta, halveksunnasta kantiksia kohtaan jne.
Myöskään poliisi ei tiedota mitään. Onko tappajat pidätettyinä ja jos ei niin miksi? Mitkä ovat syytteet, mitkä ovat tappajien rikoshistoriat? Milloin luetaan syytteet ja voimme odottaa tuomioita?
Jos joku tietää jotain, julkaiskaa, sillä poliisilta on turha odottaa tietoa - ja tärkeintä olisi, se, että
TOTUUS matumurhista tulisi kaikkien tietoon !!!!!!!
MatuMurhat ovat pahoja, koska KELA Niitä Suojelee, ihan Inhimillisyyden mukaisesti, mutta kun kaikki ei sitä ihan oikeasti tajuu ???????????????
Voiko Tappo vanheta vain unohduksen takia ?????
Anonyymi
0
62
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741