Aseman sillan viereen pusikkoon tulee rakentaa 6 kerroksinen näyttävä kaupungintalo rahaa säästämättä.
Uusi kaupungintalo
Anonyymi
15698
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Olet ymmärtänyt täysin väärin. Se kaupungintalo tulee sillan alle.
Aseman sillan viereen pusikkoon tulee rakentaa 6 kerroksinen näyttävä kaupungintalo rahaa säästämättä.
Miksi keskellä kaupunkia on tuollaisia pusikoita joilla ei ole mitään käyttöä? Jos ei muuta, niin kannattaisi vaikka myydä se pusikko omakotitonteiksi.
Pitäähän eläkkeelle jääneen Ramboll päällikön jossain lähellä asemaa koiransa kusettaa.
Kuka haluaa omakotitalon meluisan rautatieaseman ja asemasillan viereen ahtaalle tontille?
Lisäksi ,että on meluisa on myös vaarallinen kun kuljetetaan myrkkyjä raiteilla. Tämä tapahtuu öisin. Lisäksi ottaisin kantaa nyt urheilutalon kohtaloon ,ei mennyt kuin pari kuukautta kun lehden sivuilla yrittäjä nillittää kun käyttäjiä ei ole. Eikös tätä jo toitotettu jo tälläkin palstalla ihan riittämiin että persiilleen menee ja verorahoja tarvitaan. Saako esim. kuljetusyrittäjä minkäänlaista kädenojennusta kaupungilta ? no lumenajoa korkeintaan jos kalusto sallii.
"ei mennyt kuin pari kuukautta kun lehden sivuilla yrittäjä nillittää kun käyttäjiä ei ole. "
Ei ole yrittäjä mahtanut kuulla koronas?
Turha nillittää kun on maailmanlaajuinen pandemia menossa!
SDP jäsenkirja on paljon huonompi kuin kokoomus. Yli 30000 € VR eläkeläisetkin käy kokoomus leskisten kuntosalilla kun ovat elämäntavoiltaan kokoomuslaisia. Sote vaalin mukaan palomiehet on kokoomus kuntosalin asiakkaita.
Moni haluaa asua ydinkeskustassa kävelymatkan päässä palveluista. Kaakinmäen puolella on omakotitaloja lähempänäkin rataa.
Totta..Keskellä kylää tuollainen metsikkö..Hoitamaton alueet antaa hyvän kuvan kaupungin toimesta..
Nyt jos koskaan pitäisi laittaa rahaa palamaan.
Aina sairaaloisen pihien VR eläkeläisten perikunta hävittää ja juo viidessä kaikki mitä vanha patu on ruuassa ja kaikessa elämisessä säästänyt.
Bola....Hinnat kohdalleen..niin käyttäjiä löytyy..Kuka haluaa tulla ryöstetyksi..Ja siivotkaa paikat edes joskus..
Jaana Leskisen puoluekaverit vedätti Leskisen pojalle työpaikan. Kun Jaana huomasi totuuden hallin orja sopimuksesta niin vetäytyi. Hallipäätös oli kuitenkin tehtyy kokoomuksen huuto huumassa eikä kaupungin ollut enää mahdollista perääntyä. Kostoksi Bolalle vuokrattiin vanha S market.
Niin se homma pyörii..