Miten lähtisin sun kanssa kulkemaan ja seikkailemaan, kun vain ottaisit mukaan ja ehdottaisit sitä. Siihen asti ole sekaisin sinusta aina vaan. Et sitä tiedä, miten sisimpäni on levoton ja miettii, miten pääsisin sun kanssa lämmittelyalueelle. Älä anna minun odottaa loputtomiin. Ei tätä tunteiden hiillostusta jaksa. Ymmärrätkö, miten odotan meidän hetkeämme? Ymmärrätkö, miten mielipuolinen rakkauteni sinuun on?
Jos vain sen saisin sanottua
Anonyymi
5267
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 52
Vanhimmat
Jospa hänkin odottaa yhteisiä hetkiänne?
Hyvin mahdollista.
Minkäslainen ikähaitari hänellä on?
Nii vissiin. Jos mies on kiinnostunut, mies tekee aivan varmasti aloitteen. Akkojen vouhotusta
Höpön löpöä, nainen on saalistaja, kuin savannin leijona ja tekee aloitteen.
Jos aloittaja todella tuntee noin, on hänen tehtävä aloite. Ainakin tämä savannin leijona pääsee käsiksi voimiinsa vain kutsuttuna...
Laita vaikka viesti tai jotain. Telepatia harvoin toimii.
Kelle tarkoitettu vai trollaatko muuten vaan?
Eihän sitä ymmärrä, ellet hänelle suoraan kerro. Olisitpa mun hassuttelukaveri❤
Hän on kyllä hassu, mutta samalla söpö, siis nainen.
Kerro lisää...
Jep.
Mikä se semmoinen lämmittelyalue on?! ;)
Se on se alue, jossa alkaa tapahtumaan. Romantiikkaa naiseni kanssa.
Onko palsta ainoa väylä viestiä naiselle?
Ei toki.
Miksi sitten viestit hänelle palstalla?
-kysymys sivusta
Meidän juttu on jäänyt roikkumaan. Siksi.
Kannatisko vaikka aktivoitua.. edes vähän?
Toiset on odottamisen arvoisia. ;)
https://www.youtube.com/watch?v=e46J14Eivto
Joten laita viestiä nainen
Ja taas yksi äijä odottelee että kaikki tehdään puolesta niinkö? Sinä vain istut odottelemassa ja narisemassa, mitä meinasit itse tehdä asian eteen?
Sinä nyt ainakin vaikutat sen verran viehättävältä persoonalta, että jos olisin mies, niin laittaisin heti viestiä.
Kuka nainen? Saisinpa yhden miehen mukaani kulkemaan. Arjesta tulisi ihanaa.
Ihana nainen, hän, joka on parasta.
Niinhän jokaiselle joku. Hän mies on rakkain mulle.
Mutta hän on mun ainoa. Mun ikioma rakkausgeneraattorini.
Ja mulle!
Hän mies on mulle se ainoa, ehdottomasti.
Onko ap mies vai nainen?
Lämmittelyalueelle on haastava päästå ja korona aikana entistä vaikeampaa, mutta kesä on mennyt ja syksyllä kaipaan lämpöä. Toki se on myös sinusta kiinni vaikka kesä lähentäisi.
Miksi ei nyt? Koronako on syynä? Anna sen koronan olla, olemmehan me jo kohta yhtä perhettä. Rakkaus ei anna odottaa, koska näivetyn ilman sinun helliä käsiäsi.
Niin vähän niinkuin perheenjäsen:) Korona nyt ainakin . Toisaalta vetäytyminen tekee minustakin epävarman. Vain yksi pyyntö kupilliselle kuumaa olen sinun matkassasi.
No , ymmärrän nyt ehkä?.
.....
Ei minustakaan oo kivvoo tämmönen vastentahtoisuus mitä nyt väsyneenä tulloo niskuroitua.
Keli on kauhea nyt , pieni lumimyräkkä ja märkee lunta,yöök.
Tämmönen painoo luomia ja nukuttoo.
Pätkissä saan nukuttua .
Tämäkin ainainen riesa kun liika hiljaisuus saa levottomaks mutta radion rallatuksetkin väsyttee jo.
Tekis mieli muuttoo semmoiseen asuntoon missä ois oma sauna ,siis ilman jotain jäykkiä kaavamaisia saunavuoroja.
Sais kylmällä tuiskukelillä männä lämpöön.
Silloin kun huvittoo.
Aion joskus vielä semmoiseen männä,!!
Saunan löylyjen jälkeen yleensä nukkuu pitkeen ja sikeesti.
Vaikuttoo jopa niin pian että köllähtee sänkyyn heti kämppöön tullessa aamutakki piällä.
Jalat vaan retkahtaa sänkyyn kun jo matka saunalta asuntoon saa jalat ihan veteläks.
Mä muistan monta vuotta sitten joulun aikoon kun pyörryin sisällä kun olin laihtunut niin paljon yht'äkkiä .
Sitten söin suklaata niin tais siinä verensokerit humahtoo yht'äkkiä pilviin ja pökräsin sittän.
Eli pyörryin.
Kyllä siinä vähän käteen kävi ja lonkkoon
Oon mä kyllä itteeni telonu jos vaikka kymmenisen kertoo.
Yllätyksekseni nyt ei oo muu kipee kuin käsi jäykkänä.
Helle on paha.
Kyllä piteis lähtöö onkaloon piiloon aurinkoa mutta onnes kämpän saa suht pimeeks.
Syksystä ja talvesta pidän just pimeyden vuoksi.
Mutta on se sitten kuitenniin kiva kun tammipakkasilla auringon säteet kimalluttee.
Helmikuu on hurja kuukausi. Vuoden kylmin. Ainnai tähän asti ollut.
Joku päive noin kymmenen, yhdeksän vuotta sitten tein muutamia pakkaskävelyjä.
Kauheesti vaatetta vuoan piälle ja pipo korviin niin kyllä siinä huulikarvat ja hiukset jääty ihan jäisiks ja lumisiks.
Mutta kylläpä VIRKISTI!😉😆
sitten kun piä vähän suli niin alkoi nukuttammoon.
Konstit on monet miten saa piristystä päiviin ja tarvittaessa hyvät unet mutta se vuoan ei taida ennee niin hyvin onnistua.
??
Monesti iskee jo laiskuuskin yrittee tuommosia piristyksiä. Kun mitäpä sitä suotta itekkään kun ei muutkaan. Mutta Se sapettoo kun ite lämpimikseen hyppii ja pomppii, pistee kyllä sydänalan nauramaan mutta kyllä joillakin miehillä on sama fiilis. Sitten kun niitä ei viiti yhdessä tehdä kun hölmöks ja tyhmäks toisiamme ja pieniks nimitellään.
Sen verran kai se on sekopäistä hommoo kun oikein innostuu.
Mutta vähemmälle on jiänyt kun masennus vie voiton ....ne oikeasti hauskat ja hyvät hetket on vähissä.
Surkuttelua kun niin on v-mäinen olo liian usein.
Niin että kyllä mielisairaudet harmaanuttee,,,
Ei vuoan pysty viäntee kun ilkeen hymyn kun ei jaksa väkisin yrittee olla iloinen.
Joten kyllä se vähitellen syö mieltä ja antoo viinolle periks@@@,
Mutta huumeisiin ei oo tarkotus sortua .
Se on huono .
Liian pikainen helpotus ja kestee yleensä vain lyhyen ajan.
Hormoni-alkoholi yhdistelmä on oikeana päivänä paras olo.
Tupakko myös helpottoo kireyksiä ja lepuuttoo hermoja.
Niinpä ne ovat jiäneet elämääni pysyvästi.
En mäkään malta odottaa! Lähtisin sun kanssa ihan minne vaan, vaikka maailman ääriin <3
Onpas tämä kauniisti sanottu 🥲
Niin oli, kauniisti hänestä ajattelet. Tuon jos hänen suustaan kuulisin hyppelisin riemusta.
Oletko kuumeessa
Eräänlaista kuumetta täytyy olla.
Kuules mies. Olen hieman pettynyt sinuun. Olen sinulle vain jätettä ja itse haluat päästä helpommalla. Ei ole reilua minua kohtaan. Voit ihan itsekin tehdä asioiden eteen jotain.
(Hyppään tässä vaiheessa ketjuun, ja varastan sen itselleni, kun se on pikkaisen minun tyyliseni)
Et todellakaan ole jätettä!!!
En vain enää kehtaa tehdä enempää, kun olen ollut liiankin innokas! Tai ei se ole kehtaamisesta kiinni, en halua ajaa sinua pois liialla tungettelulla.
Ja olet hän koska? Jos et pysty toditamaan olevasi hän niin en usko.
No joo...todistaminen on kyllä hankalaa, mutta me ollaan juteltu seikkailemisesta.
Mun oli pakko hypätä mukaan keskusteluun ihan jo silläkin, että voisin vallata vaikka tällaisen ”aliketjun” varmuuden vuoksi, jos AP sattuisikin kirjoittamaan jotain minun kannalta kiusallista. Voisin koettaa sitten oikaista tahattomia sekaannuksia.
Me ei olla juteltu eli et ole hän. Ajattelen hänestä edelleen samalla tavalla eikä se tule muuttumaan. Vain irl teot ratkaisee. Hän on tekemisen välttelijä, epäkypsä eikä välitä minusta yhtään vaan olen hänelle jätettä.
Nappaan kyllä tämän ja sepä se liian tungetteleva en halua itsekkään olla. En halua menettää sinua mies. Toisinaan tunnen itseni taakaksi.
Voi ei!
Olen pahasti epäonnistunut, jos olet tuntenut itsesi taakaksi!!! 😱 Olen aina ilahtunut sun viesteistä, enkä saa tarpeekseni sun äänestäkään, jos ollaan soiteltu. Toivottavasti se, että en töissä aina kerkiä vastaamaan, ei ole antanut sellaista mielikuvaa, että suhtautuisin jotenkin tympeästi sun viesteihin!!! 🤭
Taakkanu itseni toisinaan tunnen, mutta no kaikki menee painollaan. Tulee sitten se päivä kun en vastaa tai ota yhetyttä, kun en tiedä miten toimia.
Mitä odotat meidän hetkeltä? Minulle riittää se että edes pyydät minua johonkin kun vain mahdollisuus siihen on..
Voi kun oon jo pyytänyt, nyt odottellaan vastauksia
Reipasta toimintaa
Puuma?
Et ole ainoa joka tuntee näin. Syvä kaipaus elämän valtameressä. Kaipaa yhtä ja ainoaa. Sielut sulautukoon toisiimme jos ei elämä muuten yhteen tässä elämässä saattaiskaan.