Vasemmistopuolueet suhtautuvat vihamielisesti Eurooppalaisten itsemääräämisoikeuteen

Anonyymi

Eurooppalaisilla on itsemääräämisoikeus Euroopassa. Vasemmistopuolueet suhtautuvat asiaan agressiivisen vihamielisesti. On selvää että kysymyksessä on Eurooppalaisvihamielinen rasistinen viharyhmä jonka pyrkimys on alistaa Eurooppalaisia..

11

193

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voisitko hiemman selventää sitä mitä halusit sanoa?

      Mitä tarkoitat: "Eurooppalaisilla on itsemääräämisoikeus Euroopassa." Tarkoitatko yhteiskuntia, yksilöitä vai puolueita tai liikkeitä?

      Periaatteessahan meillä on sanottu olevan demokratian, eli enemmistön mielipide ratkaisee, mihin lähdetään, mitä tehdään.

      Valitettavasti jotkin asiat EU hallinnossa vaativat yksimielisyyttä joka ei ole demokratiaa vaan diktatuuria koska siinä pieni vähemmistö saattaa päästä määräilemään mitä tehdään.

      Vasemmisto sosialismeineen on todella jarru hyvinvointiin pyrittäessä koska he tietävät sen vähentävän vasemmiston kannatuista. Vasemmistolle hyvinvoinnin edistäminen on siten itsemurhaa aatteen kannalta!

      • Anonyymi

        Heidän juureton ja federalistinen soslialisti järjestelmänsä sortaa Eurooppalaisen kantaväestön itsemääräämisoikeutta pakottamalla integraatioon vieraiden kulttuurien kanssa


      • Anonyymi kirjoitti:

        Heidän juureton ja federalistinen soslialisti järjestelmänsä sortaa Eurooppalaisen kantaväestön itsemääräämisoikeutta pakottamalla integraatioon vieraiden kulttuurien kanssa

        Mistähän nyt oikeasti mahdat kirjoittaa?


      • Anonyymi
        varakaanari kirjoitti:

        Mistähän nyt oikeasti mahdat kirjoittaa?

        Siis kantaväestön itsemääräämisoikeus. Eihän meillä ole itsemääräämisoikeutta vaan meidän täytyy noudattaa jonkun Demareiden tulkintaa eri kansainvälisistä sopimuksista jotka siis pakkointegroivat meitä muukalaisten kanssa.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Siis kantaväestön itsemääräämisoikeus. Eihän meillä ole itsemääräämisoikeutta vaan meidän täytyy noudattaa jonkun Demareiden tulkintaa eri kansainvälisistä sopimuksista jotka siis pakkointegroivat meitä muukalaisten kanssa.

        Lappalaisethan täällä ovat sitä alkuperäistä kantaväestöä jääkauden jälkeen, jotka me sitten ajoimme tuonne pohjoiseen täältä etelästä.

        Voidaan myös ajatella jotta oikeaa kantaväestöä ovat maanviljelijät ja muut tilalliset koska hehän täällä olivat lappalaisten jälkeen se varsin määräävä kansanosa.

        Kansainvaelluksia on ollut kautta aikain eivätkä ne tule loppumaan koskaan. Niitä aiheuttavat elintasoerot jotka meiltäkin veivät satoja tuhansia muualle Amerikkaan, Ruotsiin ja Norjaan ja jopa Australiaan asti ja menihän sinne Venäjällekin aikoinaan tuhansia joiosta siytten suuri osa sai sen Stalinin kunniamerkin ja haudattiin. Ainoa paikka jossa siirtolaisia noin kohdeltiin.

        Miten sinä kuvittelet itselläsi olevan jotain oikeutta muuhun kuin marinaan? Elämme demokratiassa ja enemmistön mielipide on se jonka mukaan mennään ja meillä se mittari on eduskunnan paikkajaon mukainen, joka aina määrävuosin tarkastetaan kysymällä kansalta mitä se kokonaisuudessaan haluaa!

        Vai oletko sinä vähemmistödiktatuurin kannalla? Minä en ole!


      • Anonyymi

        Vasemmistolaiset ovat liittoutuneet pakolaisten kanssa yhdessä ajamaan omaa marxilaista agendaansa, meidän muiden itsemääräämisoikeuden kustannuksella


      • Anonyymi kirjoitti:

        Vasemmistolaiset ovat liittoutuneet pakolaisten kanssa yhdessä ajamaan omaa marxilaista agendaansa, meidän muiden itsemääräämisoikeuden kustannuksella

        Marxilaisuus ja muut saman suuntaiset poliittiset uskonnot ovat aina olleet muiden omaisuuksien riistäjiä, sillä itse he eivät saaa ikaan kuin kurjuutta ja kuolemaa!


    • Anonyymi

      Monikulttuurisuuden kerrotaan olevan rikkaus, mutta eipä ko.rikkautta ole ryhdytty tuputtamaan maihin joissa islam on valtauskonto. Neuvostoliittoa ei sopinut kritisoida koska se katsottiin olevan sisäisiin asioihin puuttumista.
      Saudi-Arabialainen teini oli päässyt pakenemaan perheen lomamatkalla Thaimaahan,
      tyttö pelkäsi joutuvansa surmatuksi mikäli joutuisi palamaan Saudi-Arabiaan.
      Länsimaissa myös Suomessa asiasta uutisoitiin, mutta vain Kanadan pääministeri uskalsi ryhtyä toimeen tytön pelastamiseksi. Dubain emiiri pitää tyttäriään vankeina, mutta ihmsioikeusilla paremmuuttaan korostavat länsimaiset poliitikot, vaikenevat kun kysymyksessä on islamilainen johtaja.

    • Anonyymi

      Haittaperussuomalainen miespari jälleen kirjoittelee sivistyssanoja, vaikka eivät tiedä mitä ne tarkoittavat.

      • Anonyymi

        Eli sinä et tiedä. Jos tietäisit niin et olisi täysin keskinkertaisena kansalaisen kateellisesti vaatimassa jotain erivapauksia.


    • Anonyymi

      Mikko Paunio valisti asiasta...

      laitappa googleen

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      94
      1669
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      126
      1549
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      76
      1355
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      30
      1272
    5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      123
      1098
    6. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1001
    7. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      46
      998
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      22
      967
    9. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      66
      848
    10. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      46
      773
    Aihe