Kylppärissä on betoninen valkoiseksi maalattu ikkunalauta. Maali halkeilee ja paikoin myös betoni lohkoilee... Ikkunalautaa ei käytetä tavaroiden tms. säilömiseen mutta on kosteuden vuoksi päässyt jo aika huonoon kuntoon..
Tavoitteena olisi paikata betonilohkemat (isoin lohkema on n. puolet tulitikkuaskista) ja maalata lopuksi koko ikkunalauta uudelleen.
Jonkin verran remppataitoa on mutta nämä kylppäri (lue kosteusasiat ) ei ole hallussa.... mitä siis pitäisi huomioida erityisesti?
Kaikki korjausvinkit otetaan kitollisena vastaan .... Kiito <3!
Nim. DIY- nainen
Ikkunalauta kylppärissä... apua..
Anonyymi
0
201
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703139
- 612487
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562126Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942035- 551952
- 421584
- 401550
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391158- 61083