Sain diagnoosin Haimasyöpä, Nyt olen etsinyt aiheeseen liittyviä juttuja. Vaikuttaa aika pahalta syövältä.
Onko moni selvinnyt siitä ja mitä tehtiin?
Onko kukaan selvinnyt haimasyövästä?
1
999
Vastaukset
- Anonyymi
Olen pahoillani sairastumisesi johdosta!
Eiköhän yleensäkin syövissä tilanne ole aika yksilöllinen. Ja tietysti merkitsee se, onko syöpä ennättänyt levitä. Terveyskylän artikkelin mukaan joka kymmenes elää yli 5 vuotta, mikäli kasvain saadaan poistettua leikkauksella.
Toivottavasti saat sekä tukea että tietoa sinua hoitavalta henkilökunnalta! Sinun tilanteesi on yksilöllinen, joten he osaavat vastata parhaiten.
https://www.terveyskirjasto.fi/dlk01070
https://www.terveyskyla.fi/syopatalo/syöpätaudit/haimasyöpä/ennuste
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1802089- 1751771
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1701632Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1041425Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise241423- 1031097
Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1601059Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c771053Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi
Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud228876Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,56840