Koirapuisto

Miksei saada koirapuistoon pienille koirille tarkoitettua aluetta,niin on muuallakin.....
13668
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Rahaa lisää.

Äänestä

Paljo oot valmis maksaan? Ei verorahoilla sellaisia sentään, kun on muitakin menoja. Fifille kyllä löytyy tilaa.

Äänestä

Kerrohan esimerkkejä, missä muualla tuppukylässä on noita,"muuallakin".

Äänestä

Isot ja pienet koirat verotettava jos kerran halutaan kaupungin panostavan niihin.
Eilen taas joku fifi räksytti siellä koiratarhassa ja ylipainoisia koiranomistajia katseli puhelintaan.Miksi ihmiset ottavat koiria kun eivät viitsi yhtään liikkua tai vaikka heittää palloa koiralleen että olisi jotain virikkeitä. Autolla ajetaan häkille ja sit takaisin kotiin, ei ihme että koirat pureskelee sohvat ja kengät. Kävin tässä eräässäkodissa hiljan ja kaikki ovet oli raapimisjäjillä lattioista puhumattakaan. Karsean näköistä ja osaksi kun ihmiset on niin laiskoja liikkumaan koiriensa kanssa. Sohva vetää puoleensa.

Äänestä
  • Ja hiihtolatu maksu.

    Äänestä

  • Eikö ylipainoisten koirat saa sosiaalistua??? Varmasti saavat muutakin tekemistä.

    Äänestä

Ostaisit edes kunnon koiran, kissapuistot on erikseen

Äänestä

Ja miksei uimahalliin lihaville ja laihoille omia vuoroja ja kauppoihin omia kassoja köyhille ja rikkaille. Niin ja omia jalkakäytäviä kauniille ja rumille.

Äänestä
  • Sitä sopii miettiä..

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sitä sopii miettiä..

    Niin ja Suomi 24 erilliset osastot lapsille ja aikuisille.

    Äänestä

Ihmettelen kun koiranpissittäjät kulkee tuolla tehtaankaduilla niin että koira karaa pitkän liekan päässä puolelta toiselle niin etten pyöräilijänä tiedä mistä pitäisi mennä ja sit sanoo että olisi soittanut kelloa. HALOO kait sentään koirankusettaja voi seurata itse muuta liikennettä että vetää koiran lähelleen että muutkin pääsevät kulkemaan yleisllä kulkuteillä. Sit sattuu muutama pissittäjä samaan läjään niin sama juttu, ohi ei pääse millään.

Äänestä

Kävelyllä ollessani joku nainen käveli vastaan ison koiran kanssa ja päästi koiransa ihan lähelleni. En ymmärrä miksi näin tapahtuu, miksi se piuha pidetään niin löyhässä että koira voi tulla muiden eteen ja nuuskimaan. Vähän tapoja huomioiden muut kanssakulkijat,

Äänestä

Tehkää aitaus talkoilla niinkuin Jääkärhut teki jäähallin.Miksi ihmeessä kaiken pitää tehdä yhteiskunnan valmiiksi ja sitten ne rikotaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miksei saada koirapuistoon pienille koirille tarkoitettua aluetta,niin on muuallakin.....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu