Olisi syytä jäädä kassaneidin sairaslomalle, kun siihen malliin rykii kassalla! Teinitkin snäppäilee, että varmaan saa koronan siltä myyjältä.
Jokaisella on oikeus sairaslomaan ja etenkin korona aikana on suotavaa jäädä sairastamaan kotia. Työt ei katoa ja kukaan ei ole korvaamaton!
Flunssainen kassaneiti
12
81
Vastaukset
- Anonyymi
Ois hyvä varmaan tietää et missä tälläinen lunssainen työskentelee et osaa varoa?=??
- Anonyymi
Jyskin ja rajamarketin läheisyydessä. En vain ymmärrä miksi työntekijä ei itse tajua jäädä kotiin jos flunssa painaa päälle. Eihän se välttämättä mitään koronaa ole, mutta nyt pitäisi olla tarkkana etenkin palvelualoilla, joissa ollan ihmisten kanssa tekemisissä.
- Anonyymi
Ehkä sillä on vaan kevät allergia, korona testi käyty jne.
- Anonyymi
Niinpä. Eletään katupölyn ja siitepölyallergian aikaa. Itsekin pärskin aina keväisin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niinpä. Eletään katupölyn ja siitepölyallergian aikaa. Itsekin pärskin aina keväisin.
Jos yskä rohisee keuhkoissa, niin se ei ole katupölystä johtuvaa. Niin aivastelen minäkin🙂
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos yskä rohisee keuhkoissa, niin se ei ole katupölystä johtuvaa. Niin aivastelen minäkin🙂
Voi olla myös röökiyskää.
- Anonyymi
Koronaa pelkäävät voivat jäädä kotiinsa eristyksiin. Itse en ole 30 vuoteen sairastanut edes flunssaa. En käytä maskia tai käsidesiä, koska ne ovat epäterveellisiä.
- Anonyymi
Naurettavaa koko koronahysteria.
- Anonyymi
mut ei pidetä maskeja jooko
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
mut ei pidetä maskeja jooko
ja jos pidetään, niin heitetään maahan käytön jälkeen jooko
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ja jos pidetään, niin heitetään maahan käytön jälkeen jooko
mut hostel elokuvas piti pitää maskei jos oli pahis
- Anonyymi
Niinhän se on jos ei kohdille satu silleen kunnolla? https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000007918248.html
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176329Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3806142Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695970Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452365Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1191403- 121241
- 1861085
- 59887