Pitäisikkö

Joku Puolanka laisista tervata ja pyörittää höyhenissä..
71017
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Onko marin puolakasta? Ehkä sen jotkut avustajat mukaan?

Äänestä

Valittaisiin yksi ns. Ykkös Puolankalainen, älyltään ja osaamiseltaan ylivertainen henkilö jota ei pyoritellä tervassa ja höyhenissä, sen sijaan lopit kaikki muut pyöriteltäisiin.

Äänestä

Kyllä ja kylläpän kyllä, tervaukseen voan.

Aina uudelle aikatanalle kihoava pormestari tulisi traditiossa tervata ja pyöritellä höyhenissä, näen peäsisi Puolanka julkisuuteen.

Tervahan on paras luonnonlääke iholle.

Äänestä
  • Räyhä ja tervakommari samaan pataan vaan, ovat siinä veljet keskenääm

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Räyhä ja tervakommari samaan pataan vaan, ovat siinä veljet keskenääm

    Sopisi samamaan pataan myös Puolangan kaunein missi.

    Äänestä

Taas samaa pissapöksyjen länkytystä. Miksi ei pitää? Vaan konditionaalimuoto pitäisi. Aikojia löytyy joka vuokra-asunnosta. Missä teot?

Äänestä

Suuri osa populaatiosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Joku Puolanka laisista tervata ja pyörittää höyhenissä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu