Onko teillä pelko ajaa autoa?

Pelottaako maantiellä? Moni ajaa nykyään hiljempaa kuin ennen, mistä se johtuu?
Nimimerkki: kohta entinen rekkakuski, kun pelottaa.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

minun mielestä taajamissa pitäis ajaa hiljempaa ja sit valtateillä kovempaa,ei niin että joka puolella ajetaan kovaa,ni.

Äänestä
  • Jokapuolella ajetaan jo hiljempaa kuin ennen, että pitiskö ajaa vielä hiljempaa?

    Äänestä

  • Nykyisin isommissa kaupungeissa nopeusrajoitukset ovat pääosin 40 km/h ja asuntokaduilla 30 km/h, mutta kaaharit ei välitä rajoituksista.

    Äänestä

Ei autossa mitään pelottavaa ole. Eikä ratin kääntämisessä. Vaihdekeppikään ei pelota eikä polkimet.

Äänestä
  • Mutta se että menettää auton hallinnan. Tv. entinen rallikuski.

    Äänestä

Olisi melkoisen mukavaa päästä ajamaan jollain tehokkaalla takavetoisella autolla niin että kumi palaa ja vauhtia reilusti , vaikka parisataakin vauhtia ja pikkasen perää rinnalle :)
Moottoripyörä olis kyl pitkästä aikaa kiva kans , custom .

Äänestä
  • Driftingiä voi harjoittaa suljetuilla radoilla, älä yleisillä teillä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Driftingiä voi harjoittaa suljetuilla radoilla, älä yleisillä teillä.

    Yleisillä teillä tietenkin

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Pelottaako maantiellä? Moni ajaa nykyään hiljempaa kuin ennen, mistä se johtuu?
Nimimerkki: kohta entinen rekkakuski, kun pelottaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu