Hei. Olen 30 v. Mies. Olen kärsinyt oudoista oireista parisen viikkoa. Ponnistaessani vessan pytyllä oikealle ohimon alueelle ilmestyi kipu joka kesti viikon putkeen. Aamusta iltaan. Kipu siis selvästi ponnistuksen provosoima. Kipu ilmestyy samaan kohtaan aina välillä uudestaan. Kivusta siirryin suoraan huimaukseen ja päässä tuntuu aivan kuin olisi painetta. Vessakäynnit ovat ruvenneet ahdistamaan koska pienikin ponnistus tuntuu aiheuttavan huimauskohtauksen, oikein silmissä sumenee. Huimausta esiintyy pitkin päivää myös muulloinkin mutta pahimmillaan tulee kun joutuu ponnistamaan. Lisäksi takaraivo tuntuu välillä oudosti puutuvan
Onko kohtalontovereita? Mitä tämä voi olla?
Lisään vielä että olen aiemmin ollut terve kuin pukki.
Lääkärissä käyty, leipiintyneen oloinen lääkäri määräsi alle 5 min tapaamisen jälkeen buranaa ja siinä se. En uskalla edes salille mennä enää koska pelkään pyörtyväni sinne.
Onko jollain ollut samanlaisia oireita ja on selvinnyt vaiva?
Ponnistuksesta huimaus ja pääkipu
Anonyymi
0
1030
Luetuimmat keskustelut
- 1281316
- 881222
- 79678
- 27627
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...9618- 47533
- 19505
- 44505
Suomessa ei anneta opiskella eikä työskennellä
Johtajat päättävät elämästäsi ja tekevät puolestasi päätöksiä. Johtajat eivät osaa kuunnella, koska ovat narsisteja.110493Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/115489