Hallitus haluaa

lisää työvoimaa ulkomailta, vaikkei pysty tänne jo tulleitakaan työllistämään. Täysin kyvötön hallitus, nyt pitäisi ottaa kovat otteet käyttöön, jollei työ maita niin ei tipu korvauksiakaan.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tansakan malli vaan, jos matut ei työllisty 2 kuukaudessa niin maasta pois, koskee suomalaisiakin Tanskassa.

Äänestä
  • Kerrankin Tanskan malli hyvä, jos näin on.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kerrankin Tanskan malli hyvä, jos näin on.

    Siellähän on Euroopan tiukin kanta matuihin muutenkin, eikä ole todellakaan maine mennyt, kuten suvakit väittää että Suomelle kävisi, burkhakielto jne. Fiksuja monessa muussakin suhteessa, kielletty parikymmentä vaarallisinta rakkirotuakin. Tanskassa haluavat suojella kansaa.

    Äänestä

Kovat on jo käytössä.

9 euron palkaton pakkotyö on keksitty jo ajat sitten.
Karenssia pukkaa kieltäytyjille.
Työttömillä ei Suomessa ole ihmisarvoa. Ei ihmisoikeuksia.

Äänestä

Desanttikoirien hallitus.

Äänestä

Me tienataan tällä !

Äänestä
  • Nyt on nämä pakolaiset alkaneet kerämään tölkkejä jokirannassa,ne kertovat että en mää tarvitse töitä heille riittää tää tölkeistä tuleva lisä,minä olen nyt töissä,kaiken lisäksi ovat aika agressiivisia vievät kädestä ei rIitä maaassa olevat tölkit.

    Äänestä

Ja nyt tulee paperitehtaalta 600 työtöntä,varmaan sdp javasemmiston kannattajia tulee vaikuttamaan hallituksen toimintaan.

Äänestä

Tää aloittajan teksti on jälleen yks esimerkki siitä , miten lyhytnäköisiä ihmiset nykyään ovatkaan. Syytät siis tämän hetken hallitusta ja pääministeri ja kaikesta mahdollisesta? Varmaan myös koronavirus on hallituksen syytä mielestäsi, samoin kaikki viime vuosikymmenten aikana tapahtuneet asiat? Mee dorka peilin eteen.

Äänestä
  • Osuiko paska tuulettimeen?

    Äänestä

Hallitushan sitä haittamaahanmuuttoa Suomeen haluaa, eli peiliin katsomisen paikka on hallituksella. Kannattaisi katsoa mikä on ulkomaalaisten työttömyys prosentti ennen kun puhuu läpiä päähänsä. Kunhan työllistävät ne ensiksi, niin sen jälkeen voi tuoda lisää työvoimaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

lisää työvoimaa ulkomailta, vaikkei pysty tänne jo tulleitakaan työllistämään. Täysin kyvötön hallitus, nyt pitäisi ottaa kovat otteet käyttöön, jollei työ maita niin ei tipu korvauksiakaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu