Monet monet custom tyypit päätyneet lopuksi harrikkaan. Ekaksi pieni japsi custom ja sit vähän isompi ja sit lopuksi harikka.
Mites muun tyyliset prätkät? Onko se lopullinen millä ajetaan eläke loppuun joku iso matkapyörä vai iso matkaenduro?
prätkä johon monet lopulta päätyy
7
844
Vastaukset
- Anonyymi
Mulla on jo useita vuosia alla pieni japanilainen custom. Harrikkaan en koske. Alkuun olin että harrikka pitää saada. Mutta kun kaikki sanoi että harrikkaa älä osta, jopa harrikkamiehet, niin päätin että en koskaan osta sellaista. Ja sotisihan se minun amerikanvastaisuuttani vastaan. Japanilaiset tekee kestävimmät laitteet ja niissä pysyn.
- Anonyymi
Viisas päätös , itse kerran lankesin harrikkaan , puolivalmisteromujan nuo jo uutena ovat ja palasin nopeasti isoon japsicustomiin ja meinaan loput ajeluni sillä hoitaa , on kaikinpuolin parempi , no äänet saa rakentaen harriin makeammiksi myönnettäköön .
- Anonyymi
Jaa, taidan olla poikkeus säännöstä. Minulla OLI Harrikka,,ajelin kahdeksan vuotta mutta kyllästyin. Kyllä HD pyörästä käy, ei siinä, luotettava putputin sinänsä.
Nyt on matkapyörä ja custom ja mikäs sen mukavampaa, ottaa alleen sen jonka senhetkiset fiilikset vaativat - tai säätila. - Anonyymi
HD jos mikä on yliarvostetuin ja mainostetuin pyörä.
- Anonyymi
1200 koneineen matkaenduro löytyy. Mun seitsemäs pyörä ja 16 vuotta prätkillä ajanut. Tällä nyt neljä vuotta ja 22tkm. En taida koskaan vaihtaa paitsi ehkä uudempaan samanlaiseen.
Iso Enduro hyvä peli. Toimii hiekkatiellä, motarilla ja kylillä. Metsään ei voi mennä.
- Anonyymi
Päädyin satapiikkiskootteriin. Loppui turha käden nostelu, mikä on ärsyttävä tapa 70-luvulta. Edelleen on tapana tervehtiä, vaikka pyöriä tulee vastaan yhtenään. Kaikkea on tullut kokeiltua jopa vispaavaa Harrikkaa, siinä oli 80-luvun letkurunko. Jos jaksaa punnata yli 200 kg:n pyörää, niin ZRX1100 Kawasta jäi hyvät muistot. Ääni oli täydellinen Yoshimuralla ja se keulii kaasusta. Vanhana paappana ei ole sopivaa keulia. Eräs tuttu samanikäinen ajaa vieä Hayabusalla. Sanoin, että eikö tuo ole hankala, kun ei kehtaa ajaa nopeusrajoitusten mukaan. Satapiikki jaksaa kuljettaa meikäläistä riittävän kovaa ja katteet suojaavat yhtä hyvin kuin Goldwingissä.
- Anonyymi
Japsikyykkyä , pientä japsi customeja , harrikka ja viimeisin iso japsicustomi , paras on löytynyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään22821025Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen994239Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu832988Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv532214Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1981868Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2891642Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1371595Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?731571Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1691509Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S151403