prätkä johon monet lopulta päätyy

Anonyymi

Monet monet custom tyypit päätyneet lopuksi harrikkaan. Ekaksi pieni japsi custom ja sit vähän isompi ja sit lopuksi harikka.
Mites muun tyyliset prätkät? Onko se lopullinen millä ajetaan eläke loppuun joku iso matkapyörä vai iso matkaenduro?

7

823

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mulla on jo useita vuosia alla pieni japanilainen custom. Harrikkaan en koske. Alkuun olin että harrikka pitää saada. Mutta kun kaikki sanoi että harrikkaa älä osta, jopa harrikkamiehet, niin päätin että en koskaan osta sellaista. Ja sotisihan se minun amerikanvastaisuuttani vastaan. Japanilaiset tekee kestävimmät laitteet ja niissä pysyn.

      • Anonyymi

        Viisas päätös , itse kerran lankesin harrikkaan , puolivalmisteromujan nuo jo uutena ovat ja palasin nopeasti isoon japsicustomiin ja meinaan loput ajeluni sillä hoitaa , on kaikinpuolin parempi , no äänet saa rakentaen harriin makeammiksi myönnettäköön .


    • Anonyymi

      Jaa, taidan olla poikkeus säännöstä. Minulla OLI Harrikka,,ajelin kahdeksan vuotta mutta kyllästyin. Kyllä HD pyörästä käy, ei siinä, luotettava putputin sinänsä.

      Nyt on matkapyörä ja custom ja mikäs sen mukavampaa, ottaa alleen sen jonka senhetkiset fiilikset vaativat - tai säätila.

    • Anonyymi

      HD jos mikä on yliarvostetuin ja mainostetuin pyörä.

      • Anonyymi

        1200 koneineen matkaenduro löytyy. Mun seitsemäs pyörä ja 16 vuotta prätkillä ajanut. Tällä nyt neljä vuotta ja 22tkm. En taida koskaan vaihtaa paitsi ehkä uudempaan samanlaiseen.
        Iso Enduro hyvä peli. Toimii hiekkatiellä, motarilla ja kylillä. Metsään ei voi mennä.


    • Anonyymi

      Päädyin satapiikkiskootteriin. Loppui turha käden nostelu, mikä on ärsyttävä tapa 70-luvulta. Edelleen on tapana tervehtiä, vaikka pyöriä tulee vastaan yhtenään. Kaikkea on tullut kokeiltua jopa vispaavaa Harrikkaa, siinä oli 80-luvun letkurunko. Jos jaksaa punnata yli 200 kg:n pyörää, niin ZRX1100 Kawasta jäi hyvät muistot. Ääni oli täydellinen Yoshimuralla ja se keulii kaasusta. Vanhana paappana ei ole sopivaa keulia. Eräs tuttu samanikäinen ajaa vieä Hayabusalla. Sanoin, että eikö tuo ole hankala, kun ei kehtaa ajaa nopeusrajoitusten mukaan. Satapiikki jaksaa kuljettaa meikäläistä riittävän kovaa ja katteet suojaavat yhtä hyvin kuin Goldwingissä.

    • Anonyymi

      Japsikyykkyä , pientä japsi customeja , harrikka ja viimeisin iso japsicustomi , paras on löytynyt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen

      Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu
      Kajaani
      83
      2092
    2. Keskisarja loisti A-studiossa, vauhkoontunut Sofia Virta munasi itsensä

      Keskisarja taas puhui 100% faktaa maahanmuuttoon liittyen. Kokoomuksen Kaumalta tuli pari hyvää puheenvuoroa, joskin muu
      Maailman menoa
      402
      1916
    3. Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa

      Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo
      Ikävä
      110
      1370
    4. Rakastan ja ikävöin sinua

      Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä
      Ikävä
      75
      1337
    5. Vihjeketju naisille

      Kirjoita tähän vihjeesi kaivatullesi.
      Ikävä
      67
      1273
    6. Venäläistä sukellusvenettä jahdataan Norjassa Sukellusvenettä on etsitty sunnuntaista lähtien.

      Venäläistä sukellusvenettä jahdataan Norjassa Sukellusvenettä on etsitty sunnuntaista lähtien. Norjassa on käynnissä ve
      NATO
      107
      1005
    7. Sofia Virta pyyhkii pöytää Keskisarjalla A studiossa

      Hurjaa on meno. Keskisarja ihan kanveesissa.
      Perussuomalaiset
      266
      957
    8. Haluatko tietää totuuden?

      Olen kyllästynyt sinuun. Et herätä enää mielenkiintoa. Samat jutut x 100. Kuten narskuilla aina. Samalla tunnen myötätun
      Ikävä
      81
      952
    9. Teräväkielinen Virta jauhotti totaalisesti sössöttävän Keskisarjan

      Harvoin on noin suvereenia jauhotusta A-studiossa nähty. Ja minä äänestän demareita, joita ei oltu paikalle edes kutsut
      Maailman menoa
      254
      948
    10. 131
      868
    Aihe