Moi miten kisast sujui teijän mielest??mun mielest ihan hyvin!
mut kommentoikaa!!!
mut kommentoikaa!!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
...tuomarien toiminta oli sekavaa.
Mistä kisoista on kyse??
SM- kisat vai eteläsuomen aluemestaruuskisat??
Herää jo nyt tähän päivää
Siis nää aluemestaruudet!!!voitteko puhua niistä eikä vaan kiistellä!!!siis mielipiteitä niistä kisoista!!!
että ne järjestettiin sm-kilpailujen kanssa samaan aikaan.
jos joku on niin kova että ottaa matsia sm tasolla niin aluemestaruuskilpailut on vähän väärä paikka tulla esittelemään taitojaan. luulen että tuleva viikonloppu on taas sm tason kilpailia se oikea paikka osoittaa taitonsa.
En tarkkoittanut sitä, että SM-kilpailuista jäi joitakin kilpailijoita pois. Jos pidetään, varsinkin näin lähellä etelä-suomea SM-kilpailut, on se SM-kilpailujen merkityksen väheksynmistä kun pidetään päällekkäinen tapahtuma. Tai jotain ihmeellistä oman vahvuuden näyttöä, vai peräti irrottautumista muusta judoyhteisöstä ( liitto - etelä-suomen alue)???!!! En tiedä, kertokaa!
Kuuleppas "judofani"
AM-kisat piti aluperin pitää viikkoa aikaisemmin. Loistava kisanpitopaikka vaan karkasi alta kun yleisurheilun MM-kisojen toimitsijaorganisaatiota koulutettiin juuri silloin munkkiniemen ylä-asteella.
Kisat olisi voitu pitää alkuperäisellä aikataululla esim. paljon tälläkin palstalla haukkuja saaneella Pihlajiston ala-asteella mutta mutta...
Paikkana erinomainen munkka vei nyt voiton ja AM:t menivät päällekkäin SM:ien kanssa (kuten myös viime vuonna, silloin hieman eri syystä)
Tässä ei kuule "judofani" kukaan yritä näyttää omaa vahvuuttaan eikä heikkouttaan, kenenkään tai minkään tapahtuman väheksymisestä puhumattakaan.
Tule kuule mukaan remmiin tekemään alueellista judoyhteistyötä kanssamme, niin näet millaista "herkkua" tämä touhu on. Siitä on kuule "pullistelut" kaukana :)
Erkki Jokikokko
niinpä, jo kisojen kokoaminen on haastavaa plus sitten kun on tehnyt hikipäässä duunia, saa kauheat haukut. Olkaa nyt hei onnellisia että ne kisat edes pidettiin!!