On kaikenlaisia kiireitä täällä Thaimaassa meillä oikeilla liike miehillä. Pitää huolehtia perheestä ja bisneksisdä. Vastuullisena henkilönä huolehdin myös vaimon veljien siskojen myymän ravintolan henkilö kunnasta, joka myytiin konsernin mukana. Olivat orpoja mutta talotin ne sitten. Kauppaan sisältyi myös kassa lippaat kolme kappaletta ja briimus retkikeitin jolla laitetaan ruokia lämmimäksi liivimiehille jos niillä on nälkä.
Kaikkein eniten minua kuitenkin kiinnostaa pattayan matkailussa Neidon tyttö polven päällä altaan ritilöiden risteyskohdassa jonka päällä hänen luurangon laiha lumppuvaimo rasvapurkin kanssa kontallaan. aha ok eikö tottele mua aha ok? Selvästi sburgu savossa.
Oikean liikemiehen emälää täällä Thaimaassa
8
85
Vastaukset
- Anonyymi
Pattayan poika on paniikissa hapensaantia rajoittaa, tai no antaa olla... reppana mikä reppana, paniikkihäiriö on paha asia,
- Anonyymi
Miksi sinä oletko hullu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi sinä oletko hullu.
Kuka kysyy?
- Anonyymi
Jotenkin ymmärrän kyllä vale-lääkärin tai -poliisin mutta vale iskä menee yli ymmärryksen.
- Anonyymi
-Honkajoki Lammion kysymykseen "Oletteko mielenvikainen?"
-Herra kapteeni. Tällaista kysymystä ei epäilyksenalainen voi koskaan itse ratkaista. Sen asian määrittelee ympäristö.
- Anonyymi
Tuo oikea liikemies ei ole onnistunut eläissään muuta liikuttamaan ja kuluttamaan kuin invataksin ja apteekin oven saranoita. Kelan ja suomikaksnelosen sivuja kuormittaa myös aktiivisesti päivittäin.
- Anonyymi
Kuormittaa suomikaksnelosen sivuja....
KUORMITTAA ????
Höh, hänhän TUOTTAA sisältöä lukijoille ja RAHAA sivujen omistajille.
Katsohan ystävällisesti mikä on suomi24 Thaimaan matkailu sivuista suosituin.... aha ja ok?
Katsohan ystävällisesti mikä on suomi24 matkailu sivustoista jatkuvasti terävämpien kärkien joukossa.... noh ja mikä?
Liike mies taidot vaatii hyvää matikka päätä. Oltii kalassa ja Aimo sai kolme matikkaa. Ei ollu nuijaa veneessä ni Aimo kopsautti ne matikat hengiltä mun sipuliin.
Ope kysy tukiossa että jos äiskä tuo kaupasta kymmenen olutta ja juo heti neljä, ni montako bisukkaa jää iskälle joka tulee kuuvelta töistä sahalta? Vastasin että riippuu siitä onko sgoudet löytäneet naapurin Molo-Jorman vai onko se vaan etsintä kuulutettu.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632112Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51775Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2331260En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71940Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.87925Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki20842Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?111751Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin38698- 19696
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93679
