Kummallista vaikka sosialismin karmeudet on nähty, niin silti sitä tuntuu eräät haluavan.
Esim. Marinin ja Ohisalon ajama intersektionaalinen feminismikin, on puhdasta marksilaisuutta.
Suomesta uusi DDR - tätäkö Marin haluaa - siltä näyttää
17
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kertoisiko aloittaja, miten intersektionaalinen feminismi ilmeni DDR:ssä ja kuka oli DDR:n intersektionaalisin feministi?
Tarja Halonen ei kelpaavastaukseksi, vaikka hän onkin ainoa feministi, jonka persu vasta tähän aikaan aamusta muistaa.- Anonyymi
Mitäs väliä sillä on kuka oli. Kysymyshän on mihin suuntaan bussi menee demareilla
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitäs väliä sillä on kuka oli. Kysymyshän on mihin suuntaan bussi menee demareilla
No on sillä väliä, varsinkin kun persujen bussi menee päin puuta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No on sillä väliä, varsinkin kun persujen bussi menee päin puuta.
Dumareiden bussi on ollut puussa jo tovin ja sinne jää.
- Anonyymi
Voi nyyh nyyh. Hyvä muuten, että Halosen johtamisesta tuli totuudet julki, eli hän ei osannut johtaa.
- Anonyymi
Aloittajalla ei ole hajuakaan siitä, mistä puhuu. Kannattaa edes vähän perehtyä asiaan, ennen kuin mölisee aukkoja päähänsä, esim.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Intersektionaalisuus
Persupölhön tyhmyyden kruunaa DDR:n sekoittaminen asiaan.- Anonyymi
Oli miten oli, Suomihan on menossa päin vittua joka sektorilla, hullua edes muuta väittää, täähän on kaikkien nähtävillä, täysipäiset jopa sisäistävätkin asiat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oli miten oli, Suomihan on menossa päin vittua joka sektorilla, hullua edes muuta väittää, täähän on kaikkien nähtävillä, täysipäiset jopa sisäistävätkin asiat.
En tiedä mistä katkeruutesi kumpuaa, mutta Suomella menee suht hyvin. Marinin hallitus toimii, koirat räksyttää.
http://www.stat.fi/ajk/koronavirus/koronavirus-ajankohtaista-tilastotietoa/miten-vaikutukset-nakyvat-tilastoissa/talouden-tilannekuva - Anonyymi
DDR oli teidän vasurien ihanne neukkulan ohella.
- Anonyymi
Sananvapauttakin haluavat rajoittaa.
Älä ihmeessä - sitten sinun täytyy nostaa syyte , jonka ylin aste on Euroopan ihmisoikeus tuomioistuin.
Suuresta maailmasta taas tulee todellisempaa tietoa Suomesta.
https://rsf.org/en/ranking#
- Anonyymi
Kummallista vaikka kansallissosialismin karmeudet on nähty, niin silti sitä tuntuu eräät haluavan.
- Anonyymi
Sosialismi on sosialismia.
- Anonyymi
Ajavat fasistista yhteiskunta mallia, eli valtion ja suurpääoman yhteistyössä hallinnoimaa totalitarismia. Tätä nykyään kutsutaan teknofasismiksi, isot ylikansalliset teknologia yritykset on tämän uuden valvontayhteiskunnan toteuttamisessa avain roolissa.
- Anonyymi
Marinin nimi taisi olla supon listalla ?
- Anonyymi
Eikös tuo DDR ollut jonkinlainen persujen paratiisi?
Rajat olivat kiinni. Todellakin kiinni.- Anonyymi
Persujohdolla Supo varmaan muutettaisiin Stasin tai Gestapon tyyppiseksi valtionpoliisiksi. Siinä kansalaiset saisivat tarkkaan miettiä, arvosteleeko persujen politiikkaa. Kävisi niinkuin Unkarissa, että häkki saattaisi heilahtaa kahdeksaksi vuodeksi. Nämä "maanpetturit" tottakai haettasiin väkisin kotoaan öiseen aikaan aivan Lapuan liikkeen tapaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24945419Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3411278Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy21510916Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369731Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858548Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2306539Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03230Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302269- 391807
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261540