Turha täällä itkeä akkuja

Niin kauan kun Vaasan Lintilä on ministeri . Yle2017 Elinkeinoministeri Lintilä: Minä ja TEM tuemme Vaasaa Teslan akkutehtaan paikaksi. CVYlioppilasmerkonomi Vaasa
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sössikö Lintilä? Teslan tehdas meni Vaasalta sivu suun, yhtiön ensimmäinen Euroopan-tehdas tulee Berliiniin.

Kotka ja Hamina ei Lintilälle kelvannut vaikka tarjottiin.

Äänestä
  • Perushumalaisten Kotkan osastolle vielä rautalangasta, Lintilä on elinkelvotonministeri, siis elinkeinoministeri hieman sivistyneemmin.

    Äänestä

  • Kotkan ja Haminan akkutehdas täysin eri kuin Vaasan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kotkan ja Haminan akkutehdas täysin eri kuin Vaasan.

    Peruss perstuntumaa

    Vaasa on kisannut akkutehtaista jo pitkään.

    Kaupunki havitteli Teslan miljardiluokan tehdasta, joka meni Berliinille. Työ- ja elinkeinoministeriö tarjosi Suomesta ensisijaisesti Vaasaa Teslalle sijainniksi, mikä puolestaan aiheutti närää Kotkan-Haminan seudulla.

    Myös Northvoltin suuri akkutehdas meni sivu suun, kun yhtiö päätti rakentaa tehtaansa Ruotsiin.

    Northvoltin tehtaan sijoituspaikasta kilpaili kymmenen paikkakuntaa, Suomesta mukana olivat jälleen Vaasa ja Kotkan-Haminan seutu.

    JA TAAS NEUVOTELLAAN LINTILÄN SALASEURASSA.

    YLE 16.3. Saako Vaasa vihdoinkin akkutehtaan ja minkä yhtiön investointia kaupunki tällä kertaa havittelee? Vaasan kaupunginjohtaja Tomas Häyry ja elinkeinoministeri Mika Lintilä (kesk.) ovat asiasta yhtä vähäsanaisia.

    Äänestä

Ei tule akkutehdasta. Ei biobio tehdasta kotkaan. Ei tule jos se on perusjuomalaisista kiinni. Me Perussuolaiset vaadimme Kotkassa , viina vapaaksi ja v..ttu viisi senttiä alemmas.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Niin kauan kun Vaasan Lintilä on ministeri . Yle2017 Elinkeinoministeri Lintilä: Minä ja TEM tuemme Vaasaa Teslan akkutehtaan paikaksi. CVYlioppilasmerkonomi Vaasa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu