Minulle määrättiin Zidoval geeliä 7,5mg bakteerivaginoosin hoitoon (5pvä:n kuuri).
Tänään pitäisi laittaa ensimmäinen puikko.
Olen lukenut nuo ohjeet 10 kertaan, mutta muutana kysymys olisi, jos joku tietäisi ja osaisi auttaa :).
Elikkä kun siinä kuvassa näkyy ja ohjeessa sanotaan, että pidä täytetty putkilo pystyssä ja silti selälteen helpoin laittaa, silloinhan joudun kääntämään sitä toiseen asentoon kuin pysty asentoon??
Ja ihmetyttää se, että pitääkö mun maata sängyssä pitkänki aikaa, ettei voi nousta ettei geeli valu ulos?
Onko jotain, että käyn kusella ja sitten laitan sen ja milloin sitten voi mennä seuraavan kerran vessaan?
Oon ehkä tyhmä, mutta pelottaa tuon laittaminen ja pakko kysyä.
Ihana jos joku osaisi kertoa.
Miten itse olette laittaneet sen.
Pystyssä en voi puikkoa pitää jos selälteen meen ja sitäkä työnnetään sitä mäntää niin kauan ku ei enää mene., muttei aleta runnomaan sitä??
Kiitos.
Zidoval geelin laittaminen ym.. APUA
Anonyymi
1
407
Vastaukset
- Anonyymi
Jos ymmärsin oikein, niin voit seistä ja laittaa sen putkilon emättimeen ja sitten painat männästä rasvan sisääsi. Yleensä tapana on laittaa se kun menee nukkumaan, niin ei heti valu pihalle. Aamulla laita pikkareihin pikkuhousunsuoja, sillä jossain vaiheessa sitä valuu ulos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke653306- 1432340
- 921878
- 1711579
- 881468
- 651436
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?741409- 711205
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂771140Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t351098