Zidoval geelin laittaminen ym.. APUA

Anonyymi

Minulle määrättiin Zidoval geeliä 7,5mg bakteerivaginoosin hoitoon (5pvä:n kuuri).
Tänään pitäisi laittaa ensimmäinen puikko.
Olen lukenut nuo ohjeet 10 kertaan, mutta muutana kysymys olisi, jos joku tietäisi ja osaisi auttaa :).

Elikkä kun siinä kuvassa näkyy ja ohjeessa sanotaan, että pidä täytetty putkilo pystyssä ja silti selälteen helpoin laittaa, silloinhan joudun kääntämään sitä toiseen asentoon kuin pysty asentoon??

Ja ihmetyttää se, että pitääkö mun maata sängyssä pitkänki aikaa, ettei voi nousta ettei geeli valu ulos?

Onko jotain, että käyn kusella ja sitten laitan sen ja milloin sitten voi mennä seuraavan kerran vessaan?

Oon ehkä tyhmä, mutta pelottaa tuon laittaminen ja pakko kysyä.
Ihana jos joku osaisi kertoa.

Miten itse olette laittaneet sen.
Pystyssä en voi puikkoa pitää jos selälteen meen ja sitäkä työnnetään sitä mäntää niin kauan ku ei enää mene., muttei aleta runnomaan sitä??

Kiitos.

1

489

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos ymmärsin oikein, niin voit seistä ja laittaa sen putkilon emättimeen ja sitten painat männästä rasvan sisääsi. Yleensä tapana on laittaa se kun menee nukkumaan, niin ei heti valu pihalle. Aamulla laita pikkareihin pikkuhousunsuoja, sillä jossain vaiheessa sitä valuu ulos.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      303
      1250
    2. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      312
      1232
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      95
      969
    4. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      968
    5. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      909
    6. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      101
      899
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      752
    8. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      18
      654
    9. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      588
    10. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      3
      587
    Aihe