Alanyassa onko lomailijoita nyt

Anonyymi

Onko Alanyassa lomailijoita tällä hetkellä , ainakin rokotetut varmaan sinne pääsee vai riittääkö Covid-19 testi?
Mitä mieltä uskaltaako edes matkustaa kesällä, jos sinne pääsee.

5

750

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Testi riittää.

      Itse odottaisin toukokuun loppupuolelle, vaikka Analyan provinssi ei mitenkään pahimpia alueita ole, tartuntamäärät suunnilleen samat kuin pääkaupunkiseudulla Suomessa.

      • Anonyymi

        olihan taas typo, provinssi on tietyst Antalya..


    • Anonyymi

      Tänne vaan, neg.testi riittää tai todistus covid rokotuksesta. Maskia joudut käyttämään kaduilla ja kaupois. Nyt halvat lennot finskillä Gazipasaan ja hotelleja saa halvalla. Ihan turvallista on. Nyt mukavan tyhjääkin, kun venäläiset saavat tulla taas sankoin joukoin vasta kesäkuussa tänne. Rannoilla tyhjää, joten turvavälit helppo säilyttää ilman maskia. Itse olen ny useamman viikon ja kaik on ok. 3 seur.viikkoa monet kaupat ja ravintolat kiinni, mut safkaa kyllä saa ostettua ulos ja ruokakaupasta saa murkinaa lisää. Sää mitä parhain ja tilaa riittää, tänne vain.. tervetuloa🙂

    • Anonyymi

      Itseäkin kiinnostaa voiko Alanyaan matkustaa? Kaipaan lämpöä ja haluaisin rauhassa toipua suuresta menetyksestäni. Lukea rauhassa altaalla kirjaa ja syödä Hyvää ruokaa.

      • Anonyymi

        Matkustaa voi, edelleen odottaisin kesäkuuhun, jolloin rajoitukset on pääosin purettu. Nykyiset rajoitukset ovat purreet suht hyvin, ja Etelä-Turkissa tilanne on parantunut selvästi pohjoista paremmin. Lämpötila on jo 25 asteen tienoilla, eli altaalla on jo ihan mukava keli.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      85
      1778
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      120
      1194
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      62
      1070
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      62
      946
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      74
      866
    6. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      79
      808
    7. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      806
    8. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      800
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      46
      800
    10. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      116
      763
    Aihe