Otsikko kertoo kaiken. Olo on kuin suljetulla hanalla suihkun jälkeen joka vielä tiputtaa vettä. Ramppaan vessassa. Oireet samantyylisiä kuin Virtsatietulehduksessa mutta päinvastaisena kun menee pöntölle. Ainoo vaan että pissaan normaalisti mutta ei kirvele mutta alapäässä vähän ku polttelis. Varmaa jotain tekemistä alapään PH:n kanssa. Kävin virtsatietulehduksen epäilyn takia lääkärissä mutteivat löytäneet eritteestä mitään normaalista poikkeavaa. Kirkas väri. Tulehdusarvot normaalit. Ei seksuaalista kanssakäyntiä. Ei taustasairauksia. Kaikki arvioinnissa oli kohdillaan. Tässä tuleekin oireellinen ristiriita koska en ole saanut untakaan sen takia ennenkuin kello 5 aamulla ja seiskalta herätys. Sain virtsatulehdukseen muutaman 3:n päivän kuurin mutta pari pilleriä vetänyt ja oireet tuntuu yhä samoilta. Vuotaa kuin seula ja puhtaat pikkarit on märät hetkessä..Voisko tää olla jotain muuta?
Alapää vuotaa
3
379
Vastaukset
- Anonyymi
virtsankarkailua?
- Anonyymi
Kiiruusti aika gynekologille
- Anonyymi
Olipa kyse mistä tahansa, niin ei ole normaalia, että ihminen alkaa yhtä äkkiä kärsimään inkontinenssista. Ei riitä, että virtsatieinfektio suljetaan pois. On tehtävä muitakin tutkimuksia.
Oletko varma, että erite on virtsaa? Se voi olla peräisin myös kohdunsuulta. Esim. jollain Nabothin kystat voivat olla niin suuria, että vuotavat. Ristiriitaiselta tuntuu, että vessassa käynnin jälkeen valuu. Yleensä inkontinenssi on ponnistusinkontinenssia tai pakkoinkontinenssia. Myös ylivuotoinkontinenssi on mahdollista, jos rakko ei tyhjene kunnolla. Tuo Tenan linkki tunnistaa myös naisten tiputtelun virtsalla käymisen jälkeen.
https://www.tena.fi/ammattihoitajat/koulutus/tietoa-inkontinenssista/
Osta jotain inkontinenssisuojia, jotta ei tule niin housupyykkiä ja noloja tilanteita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353