Alapää vuotaa

Anonyymi

Otsikko kertoo kaiken. Olo on kuin suljetulla hanalla suihkun jälkeen joka vielä tiputtaa vettä. Ramppaan vessassa. Oireet samantyylisiä kuin Virtsatietulehduksessa mutta päinvastaisena kun menee pöntölle. Ainoo vaan että pissaan normaalisti mutta ei kirvele mutta alapäässä vähän ku polttelis. Varmaa jotain tekemistä alapään PH:n kanssa. Kävin virtsatietulehduksen epäilyn takia lääkärissä mutteivat löytäneet eritteestä mitään normaalista poikkeavaa. Kirkas väri. Tulehdusarvot normaalit. Ei seksuaalista kanssakäyntiä. Ei taustasairauksia. Kaikki arvioinnissa oli kohdillaan. Tässä tuleekin oireellinen ristiriita koska en ole saanut untakaan sen takia ennenkuin kello 5 aamulla ja seiskalta herätys. Sain virtsatulehdukseen muutaman 3:n päivän kuurin mutta pari pilleriä vetänyt ja oireet tuntuu yhä samoilta. Vuotaa kuin seula ja puhtaat pikkarit on märät hetkessä..Voisko tää olla jotain muuta?

3

442

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      virtsankarkailua?

    • Anonyymi

      Kiiruusti aika gynekologille

    • Anonyymi

      Olipa kyse mistä tahansa, niin ei ole normaalia, että ihminen alkaa yhtä äkkiä kärsimään inkontinenssista. Ei riitä, että virtsatieinfektio suljetaan pois. On tehtävä muitakin tutkimuksia.

      Oletko varma, että erite on virtsaa? Se voi olla peräisin myös kohdunsuulta. Esim. jollain Nabothin kystat voivat olla niin suuria, että vuotavat. Ristiriitaiselta tuntuu, että vessassa käynnin jälkeen valuu. Yleensä inkontinenssi on ponnistusinkontinenssia tai pakkoinkontinenssia. Myös ylivuotoinkontinenssi on mahdollista, jos rakko ei tyhjene kunnolla. Tuo Tenan linkki tunnistaa myös naisten tiputtelun virtsalla käymisen jälkeen.

      https://www.tena.fi/ammattihoitajat/koulutus/tietoa-inkontinenssista/

      Osta jotain inkontinenssisuojia, jotta ei tule niin housupyykkiä ja noloja tilanteita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valion maitotehtaalla kapina

      Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa
      Maailman menoa
      94
      2782
    2. SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle

      Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?
      Maailman menoa
      193
      2302
    3. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      35
      2080
    4. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      59
      1865
    5. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1825
    6. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      101
      1552
    7. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      368
      1537
    8. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1384
    9. Mitä kaikkia vikoja

      On kaivatussasi?
      Ikävä
      100
      1361
    10. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      176
      997
    Aihe