Kunnan kevyenliikenteenväylä kulkee tuossa lähellä ja siinä on ojassa paljon 10-15cm mittaisia kuusentaimia, jotka varmasti syksyyn mennessä joutuu niittokoneen uhriksi.
Kysyisin, että saako niitä ottaa jokamiehenoikeudella, kun ovat tien pientareella vai pitääkö niistäkin kysyä lupa?
Puiden taimien ottaminen
Anonyymi
4
188
Vastaukset
- Anonyymi
Lupa pitää... pitäisi olla. Minä ottaisin jos kukaan ei ole näkemässä. Tosin on vaikea kuvitella, että kunta pistäisi vastaan kun kysyt.
- Anonyymi
Jäähän niistä montut näkyviin...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jäähän niistä montut näkyviin...
Mutta jos peittää itse montut niin ei mene piennar pilalle. Mistähän noihin sitten lupia saa?
- Anonyymi
Pitää kysyä lupa. Soita kuntaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1851559
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2081530Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä441154Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad44846- 14730
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30721Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21710- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20656Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617