Oon vähän kipeä enkä tiedä mikä on. Miten mies hoitaisit mua kun oon kipeä? Jos olisin sun rakas?
Nukkunut melkein koko päivän
Anonyymi
18<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Antaisin lääkettä, saisit valita otatko suun kautta vai "suppona". No ei, olisin tietenkin käytettävissäsi ihan mitä tahansa haluaisitkin.
Kuulostaa hyvälle, tykkään varsinkin tuosta valinnanvapaudesta.
No ei se nyt sentään mikään ihmelääke oo!
No jos minun naiseni olisi kipeänä, niin varmaan toisin ruokaa, jälkkäriä ja kuumia juotavia makuuhuoneeseen. Saisit katsella päivät pitkät elokuvia ja rentoutua.
Lisäyksenä vielä: Sit vähän jalkahierontaa ja muutakin hierontaa olis luvassa. 😻 m>n
Tuota tuskin kovin moni mies oikeasti toteuttaa
Taitaa olla naisen kirjoitus
Kyllä kelpaisi nuo. Suukon jos vielä antaisit välillä niin jaksaisin paremmin .
Sulla on kummallinen käsitys sukupuolista, aika roolittunut. Onko sulla ystäviä? Ihmiset saattaa joskus yllättää.
Itsellä kun EI ole tuollaisesta miehestä kokemusta, joka olisi noin huomaavainen.
Sori nyt sitten siitä.... ja kyllä mulla on ystäviä. Ilkeä oli kommenttisi. Kivaa iltaa!
Jep se on vain kateellinen, koska kukaan ei hänelle näitä asioita tekisi, eikä tuolla asenteella varmasti teekkään. Mutta kyllä minä omaa muijaani hemmottelisin ja huomioisin.
Ilkeä oli sinunkin kommenttisi. Oli ilkeää väittää toista naiseksi.
Varmasti läsnäoloa ja arjen apua. Hellyyttä. Myös mustaherukkamehua ja hunajateetä runsaasti.
Hellyys ja läsnäolo kelpaisi häneltä ihan terveenäkin.
Oletko s nainen ?
Jos joskus harvoin olin kipeä niin hauskinta oli olla ja tehdä kaikki samoin, oli kipeä tai ei. Päinvastoin, kun olin kipeä niin huolehdittava vain kasvoi. Mutta se siitä. Se menneisyyttä jo.
Ihan vaan riittävä lepokin voi auttaa. Itsekin huomaan, että palautumiseen ei ole muuta keinoa kuin riittävä lepo silloin kuin väsymyksen syynä on liiallinen työnteko. Minä palaudun parhaiten itsekseni olemalla ja nukkumalla. Eilen nukuin töiden jälkeen tunnin ja siitä huolimatta nukahdin jo ajoissa heräten vasta aamuseitsemältä. Tällaisten unien minä koen palautuneeni työväsymyksestä.
Tiedostan itsekin myös, että kaipaan ihan täysedellistä hiljaisuutta ja omaa rauhaa rankkojen työrupeamien jälkeen jotta jaksan taas. Siksipä en koskaan sovi heti pitkien työrupeamien perään mitään kovin sosiaalista.
Sori, mä taidan kyllä olla tyypillinen mies, saan miesflunssan jo pelkästään potevan näkemisestä. Mun pitäs kyllä pysyä poissa sun sairauden ajan. Oven taa voisin tuoda ruokaa.
Keittäisin teetä ja marjamehua. Yritän keksiä, mikä helpottaisi oloasi. Yritän järjestää leporauhaa.
Jos mahdollista, hipsuttaisin, kunnes nukahdat.