Bmw e39 vai ennemmin e46?

Anonyymi

Tämän vuoden puolella olisi autoa osteltava ja olen kahden vaiheella että ostaisinko e39 vai e46. Joten jos jotkut tietäväiset kertoisi molemmista hyviä ja huonoja puolia ja jotain tietoa ostoa varten.

kumpikin bensa ja diesel kelpaa!

12

184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko noita vielä liikenteessä? Oma E39 oli aivan loppuunajettu jo 10 vuotta sitten. No, jos joku tuollaisen säilönyt, niin älä ainakaan osta E39 touring-farkkua. Siinä takaluukku ja sen toiminnot on toteutettu huonommin kuin Ladassa.

      • Anonyymi

        Muutamia E39 olen keskisuomessa nähnyt ja on kyllä ehdoton suosikki! Mutta joo tiesinkin että se takaluukku farkuissa on huono. Tietääkseni 6 koneella olevat dieselit on tosi kestäviä koneita ja ajaa monta sataa tuhatta jos on hyvällä huoltohistorialla.


    • Anonyymi

      Vastakysymys: Miksi sen pitää olla BMW?

      • Anonyymi

        Se on makuasia, itse olen aina tykännyt kyseisestä merkistä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se on makuasia, itse olen aina tykännyt kyseisestä merkistä.

        Okei...

        Itselleni auton valinta on:

        -taloudellisuuden ehdoilla, moottorin koko, ostohinta, ikäluokka
        -korimallin ja kokoluokan tulee olla käyttötarkoitusta vastaavat
        -luotettavuuden ehdoilla, ei vakavia tai kalliita vikoja, kiitos

        Mutta voi kai sen sitten makuasiankin perusteella valita.


    • Anonyymi

      Noi mallit alkaa olemaan loppuun ajettuja ja puoli miljoonaa mittarissa!!!😃😄😃

      • Anonyymi

        mtä sitte

        bmw kestää


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        mtä sitte

        bmw kestää

        Ei muuten kestä.


    • Anonyymi

      Huolletun auton ku hommaa! Autoissa ei tosiaan kannata säikähtää suuria matkamittari lukemia ( haja-asutus alueen takseihin kuin myös muihinkin tulee todella nopeasti todella paljon kilometreja) 3-sarjalaine pienempi sisältä ku 5-sarjalaine. Itellä reilu 400 tkm ajettu e39 ja tosi paljon oon tykänny näitten vuosien aikana. Ainoat tielle jättämiset olleet vain renkaan puhkeamiset. Nyttemmin auto seisoo pihassa tyhjän panttina sillä diesel vero on sen vajaa 900€. Se on ihan liikaa! Työssäkäyvänä sen kyllä pystyy maksamaan mutta en sitä periaattesta tee, muuttukoon auto taas maaksi jos se meidät pelastaa.

    • Anonyymi

      Jos käyttöauton tarvitset, niin unohda nuo romut.

      • Anonyymi

        Kukaan ei osta bemaria käyttöautoksi, vaan sillä on aivan muita merkityksiä. Itsetunnon kohentaminen, hyväksynnän hakeminen ja kateuden aiheuttaminen varmaan tärkeimmät.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kukaan ei osta bemaria käyttöautoksi, vaan sillä on aivan muita merkityksiä. Itsetunnon kohentaminen, hyväksynnän hakeminen ja kateuden aiheuttaminen varmaan tärkeimmät.

        Miksi pitäisi kokea kateutta?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      306
      10905
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      335
      7554
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      86
      2057
    4. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      82
      2043
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      125
      1817
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1561
    7. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      110
      1221
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      49
      1013
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      26
      868
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      312
      772
    Aihe