Astra Zenegaa, saako, jos haluaa?

Anonyymi

Onko jossain sanottu, onko tukosriskillä eroa ekan tai tokan AZ annoksen jälkeen?
Olen 54v ja saanut ekan Astra Zenecan ja nyt vissiin suositellaan tehosteeksi Modernaa tai Pfizerin rokotetta.
Jotenkin ärsyttää tämäkin, ei varmasti ole juurikaan tutkittua tietoa tämmöisestä combosta.
Voisin kuitenkin haluta Astra Zenecan tehosteeksi, mutta saanko nyt haluta sitä?

4

90

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä että kysyit. Täällähän ne THLn asiantuntijat päivystää.

    • Anonyymi

      THL: hevosen puolikkaan oloinen asintuntija ilmoitti TV uutisissa, että jo maassa olevat ja mahdollisesti tulevat AZ rokotteet lahjoitetaan halukkaille maille tai jotenkin muuten tuhotaan, suomessa ei tällä rokotteella enää rokoteta.
      On varmaan jo sen verran haittailmoituksia, että THL:n kantti petti.

    • Anonyymi

      Sulla taitaa olla hevosenpuolikas, sanonko missä! 🤣

      • Anonyymi

        Sano vaan, siitä huolimatta THL: n hevosenpuolikkaan oloinen asiantuntija ilmoitti ettei Astra Zenecan rokotetta toistaiseksi käytetä. Syy jätettiin tarkoituksella ilmoittamatta.
        Tiedossa on, että ko rokotteella on yhteys veritulppiin. TV uutisissa kerrottiin juuri, että myös ääreisveronkierron häiriöt on yhdistetty tähän rokotteeseen.
        Joten ei muuta kuin menet virnistellen rokotettavaksi, ja suureen ääneen vaadit juuri Astra Zenecan rokotetta. Toki muillakin käytössä olevilla rokotteilla voi olla, ja on myös havaittu, hyvinkin vaikeita seuraamuksia. Rokote hypetyksen ollessa nykyisissä mittasuhteissa vain kaikkein järkevimmät jättää tämän vapaehtoisen rokotteen ottamatta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      82
      6345
    2. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      289
      5440
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      98
      4131
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      52
      2890
    5. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      26
      2832
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      120
      2083
    7. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      47
      2030
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      99
      1767
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      72
      1291
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      159
      1151
    Aihe