Kerrostalossa sikoja

Anonyymi

Asun kerrostalossa jämsänkoskella, ja tässä sattui sellainen juttu, että yläkerrasta virtsattiin ikkunasta ulos... Keittiön ikkunasta sen näin. Aikamoinen sika.

12

1244

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Perus koskee!

    • Anonyymi

      Luonnossa sialla on erikseen makuu-, syömis- ja ulostusalue. Se ulostaa mielellään kosteaan ja vetoisaan paikkaan. Sika ulostaa päivässä noin 7 kertaa ja virtsaa noin 4 kertaa.

      Tuotanto-oloissakin sika pyrkii erottamaan eri alueet toisistaan, jos suinkin mahdollista. Kunnia sioille.

    • Anonyymi

      Ihan normaalia toimintaa,koskella.Näkyikö pippeli,vai oliko naispuolinen sohottaja.

    • Anonyymi

      Sika on siisti eläin oikea kommenti kuuluisi olla aikamoinen koskelainen

      • Anonyymi

        kerran yhden kerrostalon pihalla juoksi alastomia tyyppejä yhdellä oli moottorisaha kädessä jo 20 vuotta sitten ei ollut Jämsässä päinkään kevättä oli luntakin oli maassa itse näin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        kerran yhden kerrostalon pihalla juoksi alastomia tyyppejä yhdellä oli moottorisaha kädessä jo 20 vuotta sitten ei ollut Jämsässä päinkään kevättä oli luntakin oli maassa itse näin.

        Kiva


    • Anonyymi

      Halventaa sikoja,aloitus kommentti.Siat ovat siistejä,toisin kun koskelaiset pöhköpäät.

    • Anonyymi

      Ootappa kun Syksyllä loppuu Tehdas, niin sitten riittää kusijoita ja muita tempun tekijöitä.

      • Anonyymi

        Konkurssi Marin se vasta tempun lykkäs, tytöt sumuttaa silmilles.


    • Anonyymi

      Hovimestari oli pyörittänyt kovaa peliä Ruuhimäessä jo vuosikausia, Jyväskylän teatteriravintolasta käsin hän oli sulattanut monet käyttämällä heihin huumeita. Tällä tavalla hovimestari oli ottanut monet mukaan väkisin Taistolaisliikeeseen.

      Vaikka hovimestari raaka ja kylmä oli hän myös typerä ja ylimielinen, hän luotti täysin huumeiden voimaan. Eräälle sukuklaismiehelleen hän juotti aina kahvian joukossa huumausaineita joilla sai hänen muistinsa sammutettua. Hovimestari Marjatta kertoi huumatulle sukulaismiehelleen salaisuukisa joilla oli tarkoitus pelotella tätä sukulaismiestä, tosin typeryyksissään hän kertoi todellisia tekemisiään eikä älynnyt keksiä pelottelutarinoitaan.

      Eräällä kerrakka Hovimestari Marjatta kertoi nuoresta Virpistä joka oli kuollut auotan alle vasta 12-vuotiaana, vai oliko hän vielä nuorempi?

      Joka tapauksessa hovimestari inhosit tätä lasta, lopulta hän päätti ajaa tämän lapsen yli tietämän mukaan Mikkelin ja Lievestuoreen välisellä tiellä. Tämä hen on kertonut aivan avoimesti ja rehennellyt ettei hän voi jäädä kiinni teostaan. Hän luotti taas huumeiden muistin pyyhkivän vaikutukseen, joka ei tällä kertaa toiminutkaan.

      Teatteriravintolan uransa aikana hovimestari oli surmannut tarjoilijatyttöjä jotka eivät olleet hänen mieleensä, kenties olivat hänen mielestään liian kevytlenkäisiä tai muulla tavalla liian nokkavia. No huumeet auttoivat hovimestaria tässäkin eikä jälkiä jäänyt. Tälläkin hän ylpeili sukulaismiehelleen, jota ei saanut mieleisellä tavallaan nöyräksi.

      Hovimestari myös veisteli ihmisten psyykettä näillä aineilla, hän halusi muokata ihmisistä mieleisiään veistoksia ja jos muokkaus ei onnistunut ei ollut tavatonta, että hän yrittäisi myrkyttää jonkun. Hyytävä nainen oli kyseessä ja jatkoi juonien punomistaan.

      Hän vietti päivät Ruuhimäen tiilitalossaan mieli synkkänä mutta ei katuvaisen

      • Anonyymi

        Oliko hän konkurssi marin, hovimestarin tyttö itse.


    • Anonyymi

      Meidän sika ei kyllä koskaan virtsannut ikkunasta ulos. Sen söimme sitten jouluna.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      530
      8937
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      160
      6144
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      374
      5203
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      66
      4749
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      98
      4351
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4053
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      185
      3942
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      92
      1886
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      103
      1404
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      969
    Aihe