ONko mahdollista lähettää uros koiran siittiöitä saksaan suomesta? Itselläni on puhdasrotuinen koira. Seuraavaksi haluaisin pennun, jonka isä olisi oma koirani ja emä ystäväni koira, joka siis tällä hetkellä asuu saksassa.
Ja mistä asiasta voisi löytää lisää tietoa, onko kellään mitään hinta-arvioita?
Kiitos vastauksestanne!!
SEKAROTUISTEN KEINOSIEMENNYS
8
692
Vastaukset
- Hohhoijaa
Hohhoijaa
- liikaa
Projektille tulisi enemmän hintaa, kuin jos tuottaisit Saksasta rotukoiran pennun. Kannattaako panostaa älyttömiä summia seropipennun tähden?
- seropin tahtova
Tottakai operaatiolle hintaa tulisi, niinkuin kaikelle nykyaikana, mutta se on vain rahaa. Mietin vaan, että tietäisikö joku mitähän tällainen voisi maksaa. Mutta jos siellä vaan haukotellaan, niin ei kai sitten asiasta tiedetä. Tämän kyseisen pennun hankkimiseen on kyllä ainakin minulle itselleni tarpeeksi päteviä syitä. Vinkkejä koitin vain kysellä, mutta ei kai sitten.
- kyllä..
Mutta käsittääkseni tuo lähetys tarvitsee,jonkinlaisen hiilihappojää säilytysastian,jos astianlöydät johon saat putken laitettua,ei uskoakseni tavallista lento-rahtia enempää,olettaisin noin 50euroa, edellyttäen että ,siihen ei tarvita mitään erikoislupaa.
- Heh
Miks sä et käy siellä saksassa astuttamassa hurttaasi? Voi ehkä tulla halvemmaks ja vois hedelmöitys onnistua suuremmalla todennäköisyydellä...
- seropin
työt ja keskeneräiset opiskelut tekevät matkustamisen aika hankalaksi. ja ikävää matkustaa turhaan jos narttu ei olekaan halukas. ryan airin halpalennotkin pitää varata niin kauan etukäteen, että jos matkaan ei pääsekään niin se on sitten hyvästit rahoille. ruumaan en koiraani laittaisi, sillä kohta 10-vuotias uros ei tykkää matkustamisesta ja joutuisin luultavasti antamaan jotain rauhottavaa. elikkä matka täytyisi siis tehdä rahtialuksella suoraan saksaan, tai viron kautta autolla. eli helpommin sanottu kuin tehty.
- vähän viisaampi
seropin kirjoitti:
työt ja keskeneräiset opiskelut tekevät matkustamisen aika hankalaksi. ja ikävää matkustaa turhaan jos narttu ei olekaan halukas. ryan airin halpalennotkin pitää varata niin kauan etukäteen, että jos matkaan ei pääsekään niin se on sitten hyvästit rahoille. ruumaan en koiraani laittaisi, sillä kohta 10-vuotias uros ei tykkää matkustamisesta ja joutuisin luultavasti antamaan jotain rauhottavaa. elikkä matka täytyisi siis tehdä rahtialuksella suoraan saksaan, tai viron kautta autolla. eli helpommin sanottu kuin tehty.
Se maksaa ainakin seuraavasti: matkat eläinlääkäriin Saksassa, eläinlääkärin kulut, tarkoitukseen varatun erikoisastian, rahtikulut, tullit, lentokettäkulut, matkat eläinlääkäriin Suomessa, suomalaiset eläinlääkärikulut (niitä ei sitten ihan jokainen kunnaneläinlääkäri osaa tehdä) ja mahdollisia muita kuluja riippuen siitä, onko pakaste- vai tuorespermaa - jos pakaste-, sen säilytys, eikä sitäkään ihan kotipakastimessa voi tehdä ja sekin maksaa).
IHAN JÄRJETÖNTÄ PUUHAA sekarotuisten pentujen tähden. Yhden pidät itse, niiden muiden pentujen hinnalla et hommaa kustanna, kun se ei useimmiten kannata edes, jos myyt puhdasrotuisia pentuja. Se ei tuo lisäarvoa sekarotuisille pennuille, että pentueen kustannukset ovat olleet kalliit.
Joskus ihmetyttää, miten tyhmiä ihmiset näille palstoille oikein kirjoittaa...
- piin
Sekarotuinen on koira siinä missä mikätahansa muukin, turhaa siitä on kinata. Jos omistaja haluaa sekarotuisen, niin sitten omistaja haluaa. Mitäs se teidän peppua kutkuttaa? :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1256659MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny575733Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.854467NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun944366Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1394161Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.841486- 3801380
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a291298- 811287
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?411074