Safire 2200 d joka pitäisi olla kuin ikiliikkuja, alkoi temppuilemaan. Ensin käynnistyy normaalisti, pumppu naksuu, puhallin pyörii mutta sitten alkaa hurja savutus ja se sammuu. Vikakoodin luku mahdollisuutta ei ole nykyisellä ohjaimella. On paksut johdot, uutta dieseliä ja liekkivahti vai mikä se nyt oli, vaihdettu. Ei vaan toimi. Neuvoja?
Safire savuttaa
13
2837
Vastaukset
- Anonyymi
Ihan ensimmäiseksi tulee mieleen huolto, mutta se on niin itsestään selvä, että aloittaja on varmasti hylännyt sen vaihtoehdon. Sen sijaan päättikin hankkia tältä palstalta tietäjää, joka osaa tehdä etädiagnoosin.
Fiksua, eikö?
Suosittelen tuota, jos tieteellinen lähestyminen ei miellytä:
http://www.xn--ennustaja-selvnkij-tarot-ennustus-selvnnk-nkij-y3dbducdd97g.fi/- Anonyymi
Miten nuo huolletaan?
- Anonyymi
Vikakoodihan näkyy laitteessa eikä ohjaimessa. Näin ainakin mun vastaavassa kymmenisen vuotta sitten.
- Anonyymi
Aloittaja on lukenut huolimattomasti laitteen ominaisuudet ennen kuin kirjoitti trollin. Sillä on tapana olla hätäinen ja joskus se ei edes ymmärrä lukemaansa.
Osa aloituksista on kopioitu muilta palstoilta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aloittaja on lukenut huolimattomasti laitteen ominaisuudet ennen kuin kirjoitti trollin. Sillä on tapana olla hätäinen ja joskus se ei edes ymmärrä lukemaansa.
Osa aloituksista on kopioitu muilta palstoilta.Syvältä luotaavaa analysointia on taas tehty aloittajasta.
Vahvaa Suoni24 tuotantoa D. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Syvältä luotaavaa analysointia on taas tehty aloittajasta.
Vahvaa Suoni24 tuotantoa D.Mikä on sinun selityksesi sille ettei aloittaja edes vilkaissut masiinaansa vaan kirjoitti tänne?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikä on sinun selityksesi sille ettei aloittaja edes vilkaissut masiinaansa vaan kirjoitti tänne?
Niin kaikkihan on veneissä aina helposti esillä ja tarkistettavissa.
- Anonyymi
Pyysin neuvoa, en kettuilua. Jos ymmärtäisin tuosta peltilaatikosta jotain, en kysyisi neuvoa. Jos olisin rikas, veisin sen korjattavaksi. Ehkä ostan sen satasen kiinan-ihmeen.
- Anonyymi
Käyttöohjeessa on huolto ohjeita.
- Anonyymi
Osta sellainen kiinaihme ja asenna itse. Tuskin ollaan kuitenkaan samoissa satamissa joten ei huoleta.
- Anonyymi
Asiaan. Vahva savutus saattaa kieliä paloilman puhaltimen toimimattomuudesta. Taitaa olla silleen, että Safiressa paloilman puhallin erikseen. Lämmöjakopuhallin kun hurisee niin siitä voi muodostua väärä mielikuva: "puhallin ainakin toimii".
- Anonyymi
Vaihda se polttoainesuodatin, oma 2600 teki saman 4 vuoden kovan käytön jälkeen. Vikakoodina paloilmoitinvika, savutti kovasti ja joka toinen käynnistysyritys oli onnistunut. Lopuksi ei tapahtunut enää mitään. Suodattimen vaihto ja rock'n'roll taas. Maksaa pari euroa, kts esim heater.fi
- Anonyymi
Minun SAFIRE 2000 -lämmitimeni on näyttänyt vikakoodia 3 eli vika polttoainesyötössä. Lopulta oaljastui öljyjohdon paksunnoksen halkeama, josta vuosi ilmaa tulipesään.
HOX tarkista öljyjohto pumpun molemmilta puolin ettei ole repeämäreikiä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon
Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-2000011881704146Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa
Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.1133591Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia
mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös2513039Taisi kolahtaa....
Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä71749Suomi edelleen maailman onnellisin maa
Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.1641376- 761285
Huomasitko? Tämä "viinin läträys" hämmästytti Yökylässä
Yökylässä-sarjassa Maria Veitola vieraili Christel ja Jori Roosbergin kotona. Tunnelma oli mukava ja puitteet hulppeat.321170Lopetan Keskipohjanmaan tilaamisen
Vasemmistolaisen ja kristinuskovastaisen pääkirjoituksen vuoksi. Suomen kouluissa on nykyisellään hyvä uskonnonopetus.64981- 67862
- 89856