Velkojen perintä

Anonyymi

Minut (niinkuin moni muukin) on vedetty mukaan huumehelvettiin velkojen perinnän osalta. Tää viikko aikaa maksaa reilu 4000e tai tapahtuu....ja kyseessä on pyöräjengille myyty velka.
Mitähän helvettiä tässä tekee? Tommosia rahoja ei oo, lainaa ei saa...onko tässä nyt enää ees vaihtoehtoja....muuta kun...

12

2525

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voit yritä kadota jonnekkin sukulaisten/tuttujen nurkkiin tai johonkin turvataloon ja muuttaa ulkomuotoasi ja ruveta naamioitumaan jatkossa niin ettei sinua tunnisteta, muutat eri puolelle suomea, vaihdat nimeä, muutat ulkomaille

    • Anonyymi

      annatko tilinumeron niin lainaan sulle parikymppiä.Maksat sitten joku päivän takasin.Sopiiko?

    • Anonyymi

      kannattaa vaan kysyä itseltäs ja kattoo peiliin .... että miten se meni niinkuin omasta mielestä...

    • Anonyymi

      Poliisi. Virkavaltaa kiinnostaa aina huumerikollusuuden parissa tapahtuvat. Tai sovit maksueristä,tai katosta kuvioista. Siinä ovat vaihtoehtosi.

    • Anonyymi

      Suomi24 palstalla ei voida kerätä sulle rahaa,koska et anna tilinumeroasi.Ilman tilinumeroa ei voida lahjottaa sulle rahaa.

      • Anonyymi

        Entä bitcoin?


    • Anonyymi

      mitäs oo alkanu sekoilemaan huumeiden kanssa, oma on vikas. Nyt sitten kannat vastuun ja ikävätkin seuraukset

    • Anonyymi

      voit toki ehdottaa jos ne panis porukalla perseeseen vaikka vähän antasivat väljää siihen velkaan

    • Anonyymi

      Niin, itse olen paennut henkeni uhalla ulkomaille, en tosin velkoja. Se oli yllättävän helppoa, saavuin Espanjaan taitamatta sanaakaan ja aloitin tyõt suomeksi seuraavana päivänä, 1500e nettoa, vuokra solussa 300e. Mutta koska maasta poistumiseen et saa edes 200e kokoon, sekin riittäisi, niin kannattaa kertoa poliisille. Parempi jäädä henkiin ja istumaan kakkua eristysselliin kuin tulla tapetuksi. Entisen naapurin tappoi oma veli 200e velan takia, sen oli jengi pakottanut tappamaan. Toiselta naapurilta leikattiin sormi veks. Tällaista siis ihan kantasuomalaisten kesken, ei ole enää mikään lintukoto, ja lääkärithän tän huumehelvetin aloittivat, kun alkoivat määräämään ylivilkkaille liikunnanpuutteisille kahdeksanvuotiaille pojille amfetamiinia keskittymishäiriõõn, eli adhd-lääkkeitä.

    • Anonyymi

      Juttelepa rikosuhripäivystyksen kanssa, nimetõn chätti polliisin kaa, juttele asia halki, että osaisit edes punnita vaihtoehtojas. Siinä ei tarvi mainita onko prätkäjengi vai muu jengi, eikä nimiä tietenkään.

    • Anonyymi

      Itse hölmöilin nuorempana ja 4 sormea siitä lähti. Puutarha saksilla :)).

    • Anonyymi

      Muuten hyvä, mutta tarina ei vaikuttaisi olevan tosi. Velasta toki saa nekkuun ja joku saattaa esiintyä erilaisten yhdistysten tai kerhojen nimissä. Tai sitten kuvitella saavuttavansa jäsenyyden niistä esiintymällä perijänä. Mutta sekin on lähinnä nuorempien ja pienempien kuvitelmahakuisuutta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      245
      4372
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      122
      2822
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2582
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      86
      1556
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      117
      1498
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      49
      1219
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      85
      1154
    8. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      184
      1003
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      996
    10. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      993
    Aihe