syöminen ahdistaa...

Anonyymi

en osaa syödä enää normaalisti... vielä vuosi sitten syöminen oli minulle ihan helppoa, mutta kun olen saanut kuulla olevani lihava (olen hiukan ylipainoinen) niin en uskalla enään syödä kunnolla koska pelkään lihoavani... välillä saatan olla koko päivän syömättä ja välillä pystyn syömään lähes normaalisti..

2

97

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Laihduttaminen on ihan normaali terveysteko. Tsekkaa vaan että mikä onnistuu pidemmällä aikavälillä. Jos se on tämä tyyli, kannattaa jatkaa.

    • Anonyymi

      Jokaisella meillä on sellainen oma kehon tasapaino johon keho hakeutuu, eikä se tule mistään terveysopin kirjasta, jossa on pituus, leveys ja rasvaprosentti. Riittää kun liikut ja syöt ns. normaalisti, ilman teveysintoilua.

      Jos kuitenkin tarvitset tietotaitoa nimenomaan syömiseen ja vertaistukea, niin suosittelen SYLI keskusta, heillä on toimintaa monella paikkakunnalla, ja käsittääkseni myös etänä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      33
      7887
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      43
      4553
    3. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      31
      4325
    4. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      189
      3569
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      13
      2753
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      31
      2616
    7. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      33
      2339
    8. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      44
      2323
    9. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      164
      2023
    10. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      50
      1660
    Aihe