Itseäni hieman ihmetyttää kuinka niukasti erektiolääkkeitä minulle on määrätty. Reseptorin kautta sain Sildenafil 50mg 12 tablettia ja Mehiläisestä Tadalafil 10mg jopa ruhtinaalliset 16 tablettia. Eihän nuo riitä juuri mihinkään. Lääkkeet ovat kyllä halpoja, mutta reseptien uusiminen tulee pidemmän päälle kalliiksi kun pitää olla koko ajan uusimassa.
Mitenkäs muilla? Oletteko saaneet jostain paremman satsin lääkkeitä?
Kuinka paljon erektiolääkettä saatte reseptille?
15
3385
Vastaukset 15
- Anonyymi
Liian vähän
- Anonyymi
Sain 48*100 mg. Voihan reseptin tarvittaessa uusia vaikka TK palvelussa oma Kannan kautta. Eikä maksa mittään
- Anonyymi
Omakannassa tehdyssä reseptin uusimisessa kysytään minne uusintapyyntö lähetetään (yleensä aiemman reseptin kirjoittaneelle lääkärille). Yksityislääkäri veloittanee kannan kauttakin tehdyistä reseptin uusimisesta ja jos merkitsee vaikkapa oman terveysaseman, lääkäri voi pyytää ensin vastaanotolle koska ei tunne potilasta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Omakannassa tehdyssä reseptin uusimisessa kysytään minne uusintapyyntö lähetetään (yleensä aiemman reseptin kirjoittaneelle lääkärille). Yksityislääkäri veloittanee kannan kauttakin tehdyistä reseptin uusimisesta ja jos merkitsee vaikkapa oman terveysaseman, lääkäri voi pyytää ensin vastaanotolle koska ei tunne potilasta.
Olen uusinut ykityiselä saadun reseptin 3 kertaa kahden eri kunnan terveysasemalla, eikä mitään ongelmia ole ollut. TK lääkärit on ylityöllistettyjä eivätkä halua turhia potilaskäyntejä.
- Anonyymi
Erektiolääke ilman reseptiä - http://24h-rx.com Sain tilaukseni ajallaan ja tabletit toimivat hienosti.
- Anonyymi
Kyllähän se tulee kalliiksi jos on koko ajan panemassa ja joka kerta pitää ottaa pilleri.
- Anonyymi
Köyhälle kaikki on kallista. Jopa 0,21€ / kpl maksavat pillerit. Monelle riittää siitä puolikas, että huh huh kun on kallista.
- Anonyymi
Tadalafiili saattaa pitää kolmatta jalkaa parikin päivää toimintakunnossa.
- Anonyymi
Mulla on 2 vuoden respeti 100 mg menossa vanhaksi elokuun lopulla. Vielä on saamatta 610 kpl. Reseptissä luki 2 vuoden tarve...
- Anonyymi
No kova on tarve. Joka päivälle tabu. Ei muuten ole tarkoitettu jatkuvaan käyttöön.
Kannattaa ne hakea pois. On niissä kuitenkin käyttöaikaa.
- Anonyymi
Minulla on myös reseptillä kahden vuoden annos: 5 mg ja 20 mg Cialis / Tadalafil ja 100 mg Sildenafil. Nämä riittää hyvin ja vain osan olen hakenut.
Puolentoista vuoden aikana on Tadalafil 20 mg hinta tippunut kovasti 👍- Anonyymi
Kai sitä on ollut pakko pudottaa kun sildenafil on ollut halpaa jo pitkän ajan. Kuitenkin ajaa saman asian.
- Anonyymi
Tämän vuoden puolella on Tadalafil halventunut entisestään. Resepti ei ole nyt voimassa mutta kotona jemmassa usean vuoden varasto. Toimii edelleen vaikka päiväys mennyt umpeen 👋
- Anonyymi
Sain reilun kilon satsin.
- Anonyymi
Oma kokemukseni on, että Mediluxista https://medilux.fi/tadalafil/ saa erektiolääkkeen reseptin jopa 6 kuukauden annostukselle kerralla – annostuksen sopii tietenkin yhdessä lääkärin kanssa omien tarpeiden mukaan. Itse sain Tadalafiliä 10 mg jaoteltuna 6 kuukaudeksi, jolloin reseptin uusimistarve vähenee merkittävästi.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1362016Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois234926Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.149900- 78863
- 64861
Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!37837- 105798
Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47757Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä66676- 71571