Heippa, olen kärsinyt yli 1,5 vuotta sitkeästä ilmeisesti hiivatulehduksesta. Tämä alkoi suunnilleen silloin kun aloitin e-pillerit ja olin vuoden ilman minkäänlaista hoitoa ajattelin että johtuu vaan niistä pillereistä. Noh sitten meni hermot ja kävin ostamassa apteekista canesten kombin eikä auttanut. Sen jälkeen suun kautta otettavan lääkkeen eikä sekään auttanut.. Menin lääkärille ja tehtiin gynekologinen tutkimus ja lääkäri määräsi minulle tuon kolmen päivän puikkokuurin eikä sekään auttanut. Ostin sen kuitenkin vielä kerran uudestaan, mutta ei auttanut sekään.
Oireita minulla on siis: Todella kokkareinen ja runsas hajuton valkovuoto, kuivat limakalvot, seksin jälkeen virtsatessa kirvelee silloin tällöin, sisäistä ja ulkoista kutinaa mutta sekään ei ole jatkuvaa.
Voisiko kyseessä olla vain emättimen kuivuus kun eikö e-pillerit myös kuivata limakalvoja 🤔? Olisiko kellään omakohtaista kokemusta tälläisestä??? Vai joudunko kestämään tätä lopun elämäni... (ja ei voi olla mieheltä tarttuvaa koska pidättäydyin seksistä kuurien ajan n. 2 viikkoa)
Kiitos jo valmiiksi!!!
Miten eroon sitkeästä hiivasta
Anonyymi
1
165
Vastaukset
- Anonyymi
No en mitenkään halua mainostaa,mutta itse sain avun käyttämällä FitLinen maitohappopohjaista jogurttia,se korjaa floora kantaa,eli sivelen jogurttia aamuin illoin alapäähän pesun jälkeen,eikä ole mitään vaivoja,tuntuu että imeytyykin hetkessä,antaa vaikuttaa hetken ja pyyhkiin ylimääräiset pois,ei sitä tarvi lusikallista enempää laittaa..eikä ole kuivuuttakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää2204450Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri4443272Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt142168Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa141820Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja51188Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar691025- 741023
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat24971- 75918
- 54916