Mikä on jos ei ole ostajia ja hinnat on pieniä?
Onko laatutietämys ihmisillä niin tiedossa?
Vanhat mersut ei tee kauppaansa.
15
138
Vastaukset
Mikä on aloittajan mielestä vanha Mersu?!
W211 vai W203?- Anonyymi
Mersu säilyttää arvonsa ja on laadukas!
- Anonyymi
Kyllämersulla ajas kun panee jokavuosi puolikymmentätuhatta remontiin niin vaikka miljoonakilometriä lahojakotteroita enkyllä pihaanituo
- Anonyymi
Ylläpito ja korjaukset liian kalliita.
- Anonyymi
Väärää tietoa, eli luutet vaan niin.
Kateus on rumaa.
Mese on halutuin vaihdokki. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Väärää tietoa, eli luutet vaan niin.
Kateus on rumaa.
Mese on halutuin vaihdokki.Väitätkö ettei mesen huollot ja korjaukset ole kalliita.
- Anonyymi
Ja kauppa käy kuin siima. Nää merkkiliikkeetkin raijaavat kokoajan saksasta, ruotsista ja myös italiasta 10.000 -100.000 km ajettuja kahden-viidenvuoden ikäisiä mersuja tänne ja kauppa käy kuin siima. Merkkiliikkeet myyvät niitä enemmän kuin uusia mersuja.
- Anonyymi
Aloittaja haksahtanut Aurikseen. Melun ja tärisevän kyydin lomassa kateellisena seuraa muuta, premiumliikennettä.
Kyllä siitä tojotastakin vielä jokusen kilmun vaihdossa hyvään tuontimersuun saa.- Anonyymi
Naapurin poika hylkäsi pihaltaan 400 ässä mersun, dieselin
vuosimallia 2001 tuhannella eurolla. Joku mersuharrastaja
sen osti, muuten oli hiljaista. Vanhemmista tojotistakin
joutuu maksamaan enemmän - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Naapurin poika hylkäsi pihaltaan 400 ässä mersun, dieselin
vuosimallia 2001 tuhannella eurolla. Joku mersuharrastaja
sen osti, muuten oli hiljaista. Vanhemmista tojotistakin
joutuu maksamaan enemmänKulutus, verot, viat ja auton koko mikä laskee paljon ostajien määrää ja auton arvoa.
Tuollaisessa on ajoneuvovero korkea, ei kaukana tuhannesta eurosta! Iso raha. Koskee melkeimpä kaikkia dieseleitä vain täällä suomessa.
En tiedä muuta maata jossa keksitty lisää veroa dieseliä käyttäviin.
- Anonyymi
w211 on koriltaa ihan paska. yleensä lpeensä mätiä. ei ihan niin paha kuin aiempi w210. w212 alkupää myös aika huono auto. Yleensäkin ottaen mersut eivät ole olleet koskaan muutoin hyviä kuin moottoriltaan ja vaihdelaatikoltaan.
- Anonyymi
Saksasta käytettynä tuoduissa MB:ssä on se etu, etteivät ole olleet suolakylvyssä 1/2-vuotta. Useat niistä on ruostesuojattu suomessa, niin korit ovat kunnossa.
C-mallissa varaosat ovat jopa helvempia, kuin VAG-konsernin malleissa.
Huoltohistorian on oltava kunnossa, mikään auto ei kestä ellei siitä pidetä huolta merkistä riippumatta. - Anonyymi
Mitä mersua olet yrittänyt myydä? Kauanko olet pitänyt myynnissä? Liekö hinta kohdillaan? Onko vieläkin myynnissä?
- Anonyymi
Ei oo myynissä enään,hajosi kappakeuksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1724980Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621575- 121559
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211431Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91213Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.931046Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit451005Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249297932- 171875
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279747