Nuoriso voi pahoin. Mutta miksei se voisi voida pahoin omilla kotikaduillaan? Miksi täytyy tulla meidän viattomien ihmisten kaduille voimaan pahoin? Niiden mopojen, kevarien ja moottoripyörien kanssa saa minun puolesta voida pahoin omassa kotipihassa ja omalla kotikadulla. Tai sitten vaikka hiljaa piikittää jotain suoneen ja kuolee pois niin tulee taas maailmasta parempi paikka kun on tredulaisia hieman vähemmän.
Nuoriso voi pahoin
Anonyymi
14163
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Nuorten pitää saada auton ajokorttikin jo 17- vuotiaana kun pitää sitä vointiaan ja varsinkin duunaritason käytöstä (eli humalassa ajamista) päästä esittämään
Tampereella motorisit kaahaavat kyykkypyörillään pyöräteillä ja yrittävät ajaa tahallaan ihmisten päälle. Aamulehdessä oli tästä uutinen.
Herää unestasi, tuo on houruilua.
Ai hourailua? Mitähän nämä sitten ovat:
https://sndp.mediadelivery.fi/img/658/200639621.jpg.webp
https://sndp.mediadelivery.fi/img/658/200639622.jpg.webp
https://sndp.mediadelivery.fi/img/658/200639623.jpg.webp
Jos tuo on yleistä, niin kannattaa alkaa kulkea tukeva keppi tai putken pätkä kädessä ja se voi sujahtaa "vahingossa" pinnojen väliin jos joku ajaa liian läheltä. Toimii!
Näyttävät olevan valokuvia moottoripyöristä.
Kuvassa on myös poliisiauto, yhtä selvä todiste siitä, että poliisit ajelivat lastentarhan pihalla ja yrittivät ajaa lasten päälle, ehkä jopa syödä niitä. Ihan päivänselvä tapaus :D
Ihan varmasti, joka unessasi.
Tai pesismailalla kypärään :D
Tuossa toisessa kuvassa motoristi ajaa keula pystyssä vastaantulevien kaistalla. Onko tämä ihan yleinen käytäntö?
Kiva uni sinulla tuokin :D
Ihan mukavaa että nuoret päristelee. Ei se niiden vika ole että sulla on asiat vähän huonosti. Ehdottaisin teikäläisellekkin jonkun harrastuksen aloittamista.
Se "päristely" nimenomaan kertoo ahdistuksesta ja epäonnistuneesta elämästä. Yritetään hakea huomiota.
Arvoisa Vastavoima: hanki nyt hyvä ihminen oma elämä!
Tuntuu että voit itse todella pahoin, kun toivot muiden kuolemaa.
Linkittämistäsi onnettomuusuutisista päätellen taidat vähän nauttiakin siitä, mielestäni se ei ole tervettä.
Kotinurkilla tulee selkään isän toimesta, muualla voi isotella ja kukkoilla.