Oon 09 12v painan 45kg noin ja oon 157cm pitkä. Oonko tarpeeks painava?
painanko kuinka paljo
Anonyymi
2757
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Ihannepainosi riippuu siitä, oletko tyttövartaloinen vai poikavartaloinen.
oon tyttö:)
Et ole tietoinen että 12-vuotias tyttö kehittyy vielä vuosia ja rinnat kasvaa. 12-vuotiaalla ei tartte olla täysikasvuisen aikuisen naisen rintoja.
Tais tyttö kysellä painonsa perään, ei tissien.
joo painoani mietin en tissejä
no kerro sitten että mikä on poikavartaloinen tyttö.Tarkoitatko lantion leveyttä?
No lähinnä tässä vaikuttaa se että 12 vuotiaan tytön vartalo voi olla vielä poikamaisen hoikka ja ilman "muotoja" (varsinkin noilla painoilla). Kunhan hormoonit tehoaa täysillä, niin rinnat, reidet ja lantio alkaa kerätä naistyyppistä rasvaa (ihan normaalia terveellistä rasvatyyppiä) ja painoindeksi nousee.
on mul menkat alkanu ja no oon huomannu et mun lantio on levee ja rinnat ihan sellaset semi kokoset
Eli voitko täsmentää? Mikä kuppikoko?
Olet ja normaalipainoinen.Älä sinäkin alota laihdutusta ja hanki itsellesi anoreksiaa.
en alota ja en haluu anoreksiaa mut halusin vaa tietää :))
Painoindeksilaskuri ilmoittaa että olisit normaalipainon alarajalla, mutta tuo laskuri ei toimi täysin noin nuorella, koska se on tarkoitettu aikuisille.
okei. no nii oon terkkarin mielestä kuulemma hoikka tyttö haha
Ihan hyvä. Kasvat aika pitkäksi.
mul on kyl alkanu menkat et en sit tiiä kasvanko enää lol
"painanko kuinka paljo"
Sanoit itse, että 45 kg. Vastaan siis, että painat 45 kiloa.
niih mut tarkotan et onko se tarpeeks tai liikaa
Ei ole liikaa.Usko jo. Tuon ikäisellä pitäisi olla elämässä muuta kuin paino mielessä.
no nii kai sit?
No miksi kyselet kun kaikki sanoo että oot normaalipainoinen.Just samanlainen kuin anorektikko jolle sanotaan että älä laihduta mutta laihduttaa kuitenkin.
Trollitehtaan+tuote+tämäkin+avaus.+Kun+laitetaan+ikälisää+reilut+70v.+ja+painoksi+100%+lisää+niin+ollaan+lähempänä+oikeita+arvoja+ap:n+osalta.
Kyllä. Aika kävi pitkäksi, joten keksin tuon
Aloittajalle: Pyydän anteeksi useita kommentteja, joita täällä on esitetty. Itseltäkin tuli yksi asiaton sellainen.
Ei se mitään, ei rollia haittaa. Rolleilla on usein raudanpuutetta.
No mistä keksit avauksen ? Viimeksi olit 15-vuotias poika ?
Nyt tarvittaisiin kipeästi listaus parhaista raudanlähteistä. Mikään tavallinen listaus ei kelpaa, vaan lista tulee olla energiataloudellisuusjärjestyksessä.
Nyt silmät auki! Kyllä tuo avaus on jo tehty, ja lisäksi on tehty avaus päiväkohtaisista lihomisista ja laihtumisista.
Seuraavaksi listassa on tietenkin pii, seleeni tai sinkki.