Olisihan se poikkeuksellista, jos tasavallan presidentti ei kantaisi huolta hallituksen toimista, sanoi presidentti Niinistö?
Pakko myöntää, että todella kauan olemme saaneet odottaa ensimmäistäkään kansan ykkösmiehen julkista repliikkiä hallituksen kyvyttömyydestä.
Hallitus menee skandaalista toiseen, kasvomaskikaupoista muotilehden sivuille mainostamaan koruja ilman rintaliivejä.
Sitten soudetaan puheissa edestakaisin koronatoimien kanssa, toimet ovat olleet laiskoja ja tehottomia. Selvästi on puuttunut johtohahmo, joka ottaisi kriisinhallinnan haltuunsa kuten virkanimike edellyttää.
Paperitehtaita lopettaa, pakolaisongelmat kasvaa, luvataan elvytyspakettia, nyt se ei menekään läpi, hallitus on hajoamispisteessä. Saarikko on jo lähtökuopissa.
Miksi ei Marin jo luovuta? Hallitus ei nauti kenenkään luottamusta.
Presidentti tähdentää
Anonyymi
0
68
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1436344Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto725261Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143695Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213300Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1222491Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat712286Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12048Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271628Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191396- 811208