Olisihan se poikkeuksellista, jos tasavallan presidentti ei kantaisi huolta hallituksen toimista, sanoi presidentti Niinistö?
Pakko myöntää, että todella kauan olemme saaneet odottaa ensimmäistäkään kansan ykkösmiehen julkista repliikkiä hallituksen kyvyttömyydestä.
Hallitus menee skandaalista toiseen, kasvomaskikaupoista muotilehden sivuille mainostamaan koruja ilman rintaliivejä.
Sitten soudetaan puheissa edestakaisin koronatoimien kanssa, toimet ovat olleet laiskoja ja tehottomia. Selvästi on puuttunut johtohahmo, joka ottaisi kriisinhallinnan haltuunsa kuten virkanimike edellyttää.
Paperitehtaita lopettaa, pakolaisongelmat kasvaa, luvataan elvytyspakettia, nyt se ei menekään läpi, hallitus on hajoamispisteessä. Saarikko on jo lähtökuopissa.
Miksi ei Marin jo luovuta? Hallitus ei nauti kenenkään luottamusta.
Presidentti tähdentää
Anonyymi
0
81
Luetuimmat keskustelut
- 2051989
Ei enää ulkoteltta ruokaa.
Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,481156Jos sussa toisessa on yhtään miestä
Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te1731045- 81966
En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää56861- 69772
- 99752
Mitä eroavaisuuksia sinulla on
kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?77717Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.335658- 25646