Pääseekö vasemmisto ministerit pälkähästä ?

Se kuitenkin selvää ettei valtakunnasyyttäjä Toiviainen syytä vasemmistolaisia ministereitä -omiaan.

Kohuttu 10 miljoonan euron maskikauppasotku johtaa syyteharkintaan – rikoksista epäillään kolmea Huoltovarmuuskeskuksen työntekijää
Huoltovarmuuskeskus teki viime vuonna koronaviruksen levittyä Suomeen sopimuksia hengityssuojainten hankinnoista tarkastamatta kauppakumppanien taustoja. Poliisi tutkii maskikaupoissa myös törkeitä petoksia. Epäiltynä on kaksi henkilöä.

YLEENSÄ MINISTERIT lähtee jotka asioissa vastuussa ! Useampi demariministeri ja vasemmistoliiton Pekonen.

12

90

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • Taitaa tuo toinen arska olla täysin eri mieltä. Hänelle punaministerit ylivertaisia, suorastaan profeetallisia.


      • Anonyymi
        SotilaidenVALIO kirjoitti:

        Taitaa tuo toinen arska olla täysin eri mieltä. Hänelle punaministerit ylivertaisia, suorastaan profeetallisia.

        Sanna varsinkin äärivasemmistolaisena on mieleensä. Kapin kanssa kilvan kehuvat.


      • Anonyymi

        Tuon mukaan kuka tahansa voi saada Toiviaiselta syytteen.


    • Anonyymi

      Syytteessä ovat nyt persuliikemiehet ja -naiset. Hallituksella ei ole huijauksiin osaa eikä arpaa. Persut vedättivät hölmöjä virkamiehiä. Persujen kanssa pitää olla varovainen, niin bisneksissä kuin politiikassa.

    • Anonyymi

      Kuinkas Arhinmäki audin potkija?

      • Anonyymi

        Arhinmäen päälle yritettiin ajaa, kun hän huomautti kaahailusta. Kuka tahansa olisi hakenut tasapainoa muuttamalla jalkojen asentoa. Autoon ei tullut mitään lommoja. Alueen asukkaat pitävät Arhinmäkeä sankarina.


    • Anonyymi

      Joko Staliniin rinnastettavissa?

    • Anonyymi

      Sanna Marin sanoi keväällä 2020, että maskien käytöstä voi olla haittaa.

    • Anonyymi

      Vasemmistoliiton sosiaali- ja terveysministeri Aino-Kaisa Pekonen
      toimii erinomaisesti hallituksessa.

    • Anonyymi

      VOI HERTTINEN SENTÄÄN OMPA HERTTANEN KUVA LEHESSÄ PEHMYT JA VETELÄ RINNAKKAIN NIIN LEVEESTI HYMYILYTTÄÄ KUN KEVÄISTÄ " hanuria ". VIELÄ HYMY HYYTYY ON VARMAA SITÄ SAA MITÄ TILAA. TOIVOTTAVASTI TAUTI ISKEE SE HYPPY KUPPA ERITTÄIN IKÄVÄÄ VAPPUA ILMAN SATASTA DEMARIT.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      242
      5474
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      59
      4789
    3. Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta

      Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk
      Maailman menoa
      17
      3620
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      291
      3328
    5. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      20
      3296
    6. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      182
      3199
    7. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      73
      2860
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      65
      2087
    9. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      29
      2021
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      90
      2016
    Aihe