Mitä tämä voisi olla on vain toisessa jalassa kuvassa ei näytä niin pahalle. Iho halkeilee/lähtee irti ja tuollaiset oranssit pisteet.
Linkki
https://ibb.co/mDGZMdJ
Mitä tämä ihottuma voisi olla?
4
163
Vastaukset
- Anonyymi
Tässä toinen kuva. Kuvassa ei näytä niin pahalta
https://ibb.co/44T78my - Anonyymi
Mä en näe mitään oransseja pisteitä.Missä kohtaan ne pisteet on?
- Anonyymi
En minäkään huomaa kuvassa oransseja pisteitä. Itselläni jalkojen iho on vähän kellertävä paksuuntuneista kohdista, vaikkei mitään ihosairautta ole.
Jos todennäköisyyksiä ajatellaan, niin jaloissa olosuhteet ovat hyvät jalkasienille. Alueella on kosteutta (hikoilu, jalkineet) ja sienitartuntoja saa mm. yleisistä saunatiloista. Mene lääkäriin. Vaivassa tarvitsee syödä lääkekuuri sisäisesti.
https://www.terveyskirjasto.fi/dlk00232- Anonyymi
Joo tuo on todennäköisesti ollut jo minulla kauan ja tullut ehkä juuri uimahallista. Eli olisiko tuo semmoinen sieni? Jonkun vuoden ollut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista857445- 965384
- 2574595
- 444495
- 623247
- 492685
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222348Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292322- 492313
- 412174