järkikin tulee ihastumisen tunteen rinnalle. Mietin sua ja tavallaan näen sut sen ihastumisen ohikin, ihmisenä. Ja tykkään ihan älyttömästi siitä "riisutusta" versiostakin :)
Aika kuluu ja ajatukset selkenee
Anonyymi
33568
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Viestini jossa kerroin että tämä ei ole minulle oli sääntöjen vastainen. Mutta miksi? Eikö täällä saa kertoa edes mielipidettään? Se nainen ei kaipaa eikä ajattele mua.
En tiedä miksi oli sääntöjen vastainen. Ehdin sen nähdä ja vastatakin, mutta ne lähti. Miksi aloitus ei voisi olla sulle?
Älä sitten tuhlaa aikaasi sellaiseen, joka ei sua halua!
Kun olen aivan yksin. Olisihan minulla ystäviäkin jos olisin tuollainen.
Ei se noin mene. Ystävyys kuten rakkauskin vaatii sen hetken, jossa se saa alkunsa. Jos sulla ei ole ystäviä, niin ei se tarkoita, että olisit jonkinlainen tai et olisi jonkinlainen. Se on myös sattumien summa kun sen ystävän löytää. Tai rakkauden.
Ja niihin tilanteisiin, jotka johtaa onnistumiseen pitää osata hakeutua. Vaikka joku rakastaisikin , sitä ei saa todennettua kuin hakeutumalla tekemisiin ja itse tekemällä aloitteita vaikka alussa olisi epävarma olo.
No en ole ihan samaa mieltä tuosta. Rakkaus tai tosi ystävyys tulee yleensä yllättäen eikä hakemalla ja etsimällä. Parhaat ihmiset elämässäni olen kohdannut kun en odottanut ketään kohtaavani, sattumalta, arjessa, kiireessä, ..
Kiva viesti!
Niin on sullakin! kiitos
Samoin ajattelen hänestä. Vaaleanpunaiset lasit tippuneet silmiltä, mutta silti hänestä pidän yhtä paljon, ellen enemmänkin. Kun vain omaksi saisin ja lähelleni.
Ei kannata olla naiivi. Monesti ei vain saa sitä mitä haluaa ja se siitä. Turhaa itsesäälissä pyörimistä tuollainen
Samaahan mäkin toivon. Siksi me kai täällä ollaan. Heittämässä toiveita tähtiin?
Ei kannata olla tyhmä.
Ei tuo ole mitään itsesääliä mun mielestä. Normaalia ihastumista ja toivomista.
Näin mäkin ajattelen.
Varmasti Ei saa mitä haluaa, kun ei EDES yritä. Jos yrittää, mahis on 50:50.
En itse ymmärrä ihmisiä, jolla n tarve torpata toisia alas. Kaikilla meillä on erilainen tilanne. Jollain voi olla hyväkin mahdollisuus, toiselle ei mitään mahdollisuutta ja lopuille siltä väliltä. Pettymystä on turha kokea varmuuden vuoksi etukäteen, ei se helpota lopullista pettymystä yhtään. Joa kiinnostaa, kannattaa toimia.
Ei tarvitse varmaan muistuttaa, että stalkkaus ja huonot tavat tai ahdistelu menee sopivan rajan yli. Jos vastaus ei tai toinen tuo puheessaan ilmi poika/tyttöystävän tms. sitten on pakko vain niellä pettymys (tai ainakin jättää toinen rauhaan, vaikka omat tunteet vielä estäisi eteenpäin menemisen.
Sanonta kaikkea ei saa sopii vasta siihen kun kaiken saamista on tuloksetta yrittänyt.
Menehän yksinpuhelija nyt nukkumaan. Stalkkerisi nukkuu jo. Älä tule normaalien ihmisten viestiketjuun.
Realismi ei ole tyhmyyttä
Sivusta
Typeryyttä on tulla neuvomaan muita siitä mitä heidän tulisi tehdä. Ensimäinen kommentti tähän keskusteluun.
Noinhan sen pitäisi olla. Hieno viesti.
Kiitos, tuolta se tuntuu.
Niin! :) olet niin mun jokapäiväisissä haaveissa! Isä anna meille meidän jokapäiväinen leipämme tyylisesti :D
Tämä on sivusta.
Ihana viesti!
Miten tuntuu että palstalla on tänään tavallista parempi tunnelma? :)
Känniläiset laskeutuu palstalle ehkä parin tunnin sisään.
On kyllä kiva avaus. :)
Jospa muutama tunnelman latistaja on lähtenyt ryyppäämään ja jättää ilkeilyn tänään väliin.
On :)
Minäkin olen nähnyt nyt yhdestä naisesta uusia puolia ja alkaa orastava ihastumisen tunne muuttua täydeksi hullaantumiseksi. Pahus sentään, tiedä mihin tässä vielä joutuu. Mutta hyvää vappua kaikille!
En ole huomannut miehessä mitään uusia piirteitä nyt viime aikoina. Tarkoitin, että mietin häntä myös realistisemmin ja tykkään paljon edelleen.
Olispa kiva, jos joku ajattelisi meikäläistä noin lämpimästi.
Kun hymyilet sille,
joka ei jaksa,
on hymysi lempeä lääke.
Kun kysyt, miten voit,
joka ei kävellä jaksa,
ovat sanasi tukeva sauva.
Kun katsot häneen,
joka ei uskoa jaksa,
ovat silmäsi taivaan tähdet.
Kun ojennat kätesi,
apua annat, on sylisi
ruusuja täynnä 💚 (Pinterest)
Meitä riisutaan joka päivä.
Erilaisin tavoin.
Alaston voi olla muutenkin
kuin ilman vaatteita.
Paljas toisen ihmisen edessä.
Raadollinen. Rehellinen.
Vereslihalla oman elämänsä
keskellä. Joskus tämän kaiken
keskellä lohduttaa ajatus....
että käärinliinoissa ei ole taskuja.
Saan lähteä täältä yhtä paljaana kuin
kuin tulinkin.
PS. AP:lle Anteeksi. Olit varmaan ihan eri sfääreissä.
Mukavaa vapun aikaa kaikesta huolimatta sinulle.
Ihan hyvä viesti. Luin eikä mitään syytä pyydellä anteeksi. Hyvää vappua.
Kiva viesti, vikoineen päivineen ja kiireestä kantapäähän. 🎈🌛🌞